» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
14 / 14
»
»»

bciciban ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ampak po tvoji logiki je to NEPOMEMBNO ker bi lahko Rusi spremenili samo urnike pa ostali na poletnem času, baje je to enostavneje...

Ne vem, zakaj se delaš neumnega?;(( Moja logika je, da se uporablja naraven, sončni čas (oziroma najboljši približek temu), vsaj pa naj si svoje dnevne aktivnosti razporedi, kot mu najbolj ustreza. Oziroma kot lahko sprejme najustreznejši kompromis z vsemi, od katerih je pri tej odločitvi odvisen.

Sončni čas se uporablja, ket je to bolj zdravo in varno - za vse, ki niso sposobni ali ki nočejo prilagajati svojega urnika.


Ostanemo na poletnem času in nam ni treba komplicirat z urniki.

Kje je sonce ob 12ih nas pa boli kurac.

Utk ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ampak po tvoji logiki je to NEPOMEMBNO ker bi lahko Rusi spremenili samo urnike pa ostali na poletnem času, baje je to enostavneje...

Ne vem, zakaj se delaš neumnega?;(( Moja logika je, da se uporablja naraven, sončni čas (oziroma najboljši približek temu), vsaj pa naj si svoje dnevne aktivnosti razporedi, kot mu najbolj ustreza. Oziroma kot lahko sprejme najustreznejši kompromis z vsemi, od katerih je pri tej odločitvi odvisen.

Sončni čas se uporablja, ket je to bolj zdravo in varno - za vse, ki niso sposobni ali ki nočejo prilagajati svojega urnika.

Dej ti brihta povej kako boš imel isti naravni čas od Francije do Poljske? In ne, znotraj tega pač ne moreš imet različnega časa niti dost različnih urnikov.

GupeM ::

Kako da ne moreš imet znotraj tega različnega časa? Poglej nekatere države, ki so razdeljene na različne pasove. Recimo USA. Pa povsem normalno funkcionirajo. Pa ne samo, da imajo različne pasove. Nekateri stati znotraj iste države prestavljajo uro na poletni/zimski čas, nekateri pa ne. Pa še vedno deluje zadeva.

Če pogledaš naravno gibanje sonca, bi Francija itak morala biti že eno uro za nami. Pa tudi Belgija in Nizozemska. Portugalska pa celo dve uri (zdaj je samo eno). Če seveda predpostavimo, da je nulti poldnevnik še vedno tam, kjer je. Torej preko Greenwitcha.

Seveda pa idealno ne moreš naredit, ker se sonce ne premika diskretno, temveč zvezno. Zato bo vedno vzhodna stran časovnega pasu eno uro prej na svetlobi kot zahodna stran. To pomeni, da bo zahodna stran pol ure "prezgodna", zahodna pa pol ure "prepozna" glede na naravno gibanje sonca. Če pa uporabimo poletni čas, bo pa vzhodna stran pol ure "prepozna", zahodna pa eno uro in pol "prepozna". Kje je "napaka" manjša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Eduardo ::

Jaz sem mislil, da mi gre na živce, potem pa sem dobil male otroke, od takrat naprej mi je bedarija za znoret.

Ales ::

nokken je izjavil:

Ales je izjavil:

Dobro vemo vsi, kaj predlaga Okapi, tudi ti.

Samo za medklic... nisi nekaj pametoval drugim da naj ne govorijo v imenu drugih? Kaj ce bi zacel pri sebi in tvojih nebulozah?

Ne opaziš razliko med "jaz zastopam mnenje večine!" in "vsi razumemo kaj Okapi misli"? Ni bil moj namen užaliti koga, le debata nam na momente uide do te mere, da postane neprijetna, pa ni nobene potrebe za tem.

c23po je izjavil:

Aleš, bi malo podrobneje razložil, kako bi potekalo določanje časa po Soncu oz solarnih urah, kot jih imenuješ. Predvsem v luči dejstva, da smo to opustili nekih 200 let nazaj. Kako vidiš sinhronizacijo med Ljubljano in Mariborom, npr?

Sinhronizacijo? V ozadju bi še vedno povsod uporabljali UTC, tako da se sinhronizacija, ko govorimo recimo o prometu ali kakih industrijskih in tehnoloških procesih ne bi nič spremenila. Vsi računalniki bi še vedno za sistemski čas uporabljali UTC.

Razlika bi bila recimo v tem, da bi se Lidl v Mariboru odprl ob 7h po lokalnem sončnem času, Lidl v Ljubljani pa tudi ob 7h po lokalnem sončne času. To pa ne bi bilo ob istem UTC. Ampak ljudem lokalno bi bilo natanko ob istem položaju sonca.

Predvsem bi to imelo vpliv na ljudi. Na vstajanje zjutraj, na začetek služb, na vrtce, odpiralne čase itd..

Ali je to resnično izvedljivo... bi bilo treba narediti malo resnejšo simulacijo.

V tako majhni državi, kot je Slovenija, verjetno je. Recimo, 12:00 po lokalni sončni uri, danes:

Koper 13:08:29
Ljubljana 13:05:23
Novo mesto 13:02:43
Maribor 13:00:49

(online kalkulator, nisem preverjal)

Večja provokacija je bila skrita v tem, da bi se tako dan kot noč delila na 12 ur, ki so različne dolžine v odvisnosti od letnega časa. >:D

To pomeni, da bi poleti 8 ur v službi trajalo kar konkretno dlje, kot pozimi. :D

Bi pa za čisto vsak dan letu človek vedel, da bo recimo po službi imel še 3 ure dnevne svetlobe za družino ali hobije. Pozimi, poleti, ni važno, vseskozi bi bilo isto. Le te ure ne bi bile isto dolge.

Logistično bi to seveda bilo zahtevnejše za izvedbo, če sploh izvedljivo v luči gospodarstva. Poleti bi delali več, kot pozimi. Izmene v turnusih na isti dan ne bi bile enako dolge.

Čisto novi logistični problemi bi se pojavili. Prav zanimivo bi bilo narediti simulacijo vsega tega.

Moj namen je bil predvsem dati malo misliti, kaj čas in ure sploh so. Ter kaj bi nam dejansko pasalo.

V vsakem primeru, tehnologijo za izpeljati karkoli podobnega (ali česa čisto tretjega) imamo. Ali bi zato naše življenje bilo kvalitetnejše... torej več dnevne svetlobe za prosti čas, družine, otroke itd. A sploh razmišljamo o tem? Ali smo se le zapičili v "letno in "zimski" čas?

In pri tem dodobra pozabili, zakaj je premik bil sploh vpeljan. Tako kot Rusi, dokler jih ni praksa spomnila. ;)

Malo je res noro, da se v tej temi leta in leta pregovarja o istih stvareh, pa ne pogledamo malo ven iz okvirjev...

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ampak po tvoji logiki je to NEPOMEMBNO ker bi lahko Rusi spremenili samo urnike pa ostali na poletnem času, baje je to enostavneje...

Ne vem, zakaj se delaš neumnega?;(( Moja logika je, da se uporablja naraven, sončni čas (oziroma najboljši približek temu), vsaj pa naj si svoje dnevne aktivnosti razporedi, kot mu najbolj ustreza. Oziroma kot lahko sprejme najustreznejši kompromis z vsemi, od katerih je pri tej odločitvi odvisen.

Sončni čas se uporablja, ket je to bolj zdravo in varno - za vse, ki niso sposobni ali ki nočejo prilagajati svojega urnika.


ni nobenega dokaza kaj je bolj zdravo... Ta bullshit da je to bolj zdravo je neumen, ker ni odvisen od ničesar razen od urnika, če urnik prestaviš dovolj je vsak čas ki ga imaš enako varen kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Okapi je izjavil:

Sončni čas se uporablja, ket je to bolj zdravo in varno - za vse, ki niso sposobni ali ki nočejo prilagajati svojega urnika.
To je bulšit. Večinoma so na oknih rolete, ki lahko 100% zatemnijo prostor. Prav tako imamo dandanes notranjo razvetljavo. Ali je zunaj svetlo ali ne, zjutraj ali zvečer nima kaj dosti veze na "zdravje". V moji spalnici je tema tudi poleti ob 8h ali pa ob 20h zvečer.
To si moraš zagotoviti sam, tako da vsak dan vstajaš ob isti uri in s tem, da zvečer nimaš 5000lux osvetljenosti in ne buljiš v svetle ekrane.
vires in numeris

starfotr ::

Tudi Kitajska, ki imajo politično (partijsko) vpeljan China time za celo državo nimajo začetek dela ob 7h zjutraj za celo državo. Ampak se nekje začne ob 7h po CST, nekje ob 8h po CST ... Skratka, urnike so si prilagodili na CST. Bolj greš zahodno, večji je odklon od BJT in posledično imajo na zahodu povsem drugo percepcijo časa.

Če karikiram, se ne dobijo ob 6h na čaju ampak 3 ure kasneje. In ne vstanejo ob 5h ampak ob 8h - sončni čas je pa enak v obeh primerih. Pač neumnost ampak kaj hočemo. In podobno neumnost bi sedaj radi vpeljali tu v EU. Torej spremembo časovnega pasu - kar bo prineslo še spremembo urnikov ker ljudje niso neumni da bodo ljudje hodili v službo ponoči v trdi temi.

Time in China @ Wikipedia

Kot sem že povedal, države kot so Francija, Španija, Benelux itd. nimajo pravice glasovanja za celo Evropo, ker že sedaj niso svojem časovnem pasu glede na lego na Zemlji.

Mato989 ::

Ampak saj tisti ki delajo ob 6:00 že danes hodijo tudi po zimskem v temi delat pa tudi po poletnem pol časa... sploh če majo več kot 1 uro do šihta...


Zelo preprosto je...

Vprašajmo se kakšna je korist da je sonce na nebu že ob 3:45 namesto 4:45 zjutraj in kakšna je korist za družbo če je sonce na nebu še ob 21:30 namesto samo do 20:30...

Pozimi je pa itak vseeno ker v najhujših časih se zdani komaj po 7:00 kar pomeni da vsak ki začne delat pred 8:00 že gre od doma v temi ali mraku.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

starfotr je izjavil:

Tudi Kitajska, ki imajo politično (partijsko) vpeljan China time za celo državo nimajo začetek dela ob 7h zjutraj za celo državo. Ampak se nekje začne ob 7h po CST, nekje ob 8h po CST ... Skratka, urnike so si prilagodili na CST. Bolj greš zahodno, večji je odklon od BJT in posledično imajo na zahodu povsem drugo percepcijo časa.

Če karikiram, se ne dobijo ob 6h na čaju ampak 3 ure kasneje. In ne vstanejo ob 5h ampak ob 8h - sončni čas je pa enak v obeh primerih. Pač neumnost ampak kaj hočemo. In podobno neumnost bi sedaj radi vpeljali tu v EU. Torej spremembo časovnega pasu - kar bo prineslo še spremembo urnikov ker ljudje niso neumni da bodo ljudje hodili v službo ponoči v trdi temi.

Time in China @ Wikipedia

Kot sem že povedal, države kot so Francija, Španija, Benelux itd. nimajo pravice glasovanja za celo Evropo, ker že sedaj niso svojem časovnem pasu glede na lego na Zemlji.


Em...
Že sedaj pozimi hodimo na delo v trdi temi.

starfotr ::

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.

bciciban ::

starfotr je izjavil:

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.


Kako že ?
Že ob pravi uri je tema ko zjutraj grem in tema ko se popoldan vrača. Od kje bi bila pozimi potem neka strašna škoda?

Če se pozimi po "pravi" uri peljem na šihht ob 5ih namesto ob 6ih ali ob 6ih namesto ob 7ih je povsem isti kurac, ker bo v obeh primerih tema. Oz. v mestih kjer živi največ ljudi pa ne bo tema ker je itak mestna razsvetljava.

Torej kak problem in grozna škoda bo pozimi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

mertseger ::

bciciban je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.


Kako že ?
Že ob pravi uri je tema ko zjutraj grem in tema ko se popoldan vrača. Od kje bi bila pozimi potem neka strašna škoda?

Če se pozimi po "pravi" uri peljem na šihht ob 5ih namesto ob 6ih ali ob 6ih namesto ob 7ih je povsem isti kurac, ker bo v obeh primerih tema. Oz. v mestih kjer živi največ ljudi pa ne bo tema ker je itak mestna razsvetljava.

Torej kak problem in grozna škoda bo pozimi ?


Ne se sploh trudit, takim ne boš nikoli uspel razložiti. Ko ga vprašaš če potem vstaja po soncu ko hoče zimski čas je pa odgovor negativen. Pa poleti mu seveda paše da je dan do 21h in ne že uro prej.

bciciban ::

Važno da je na neki imaginarni lokaciji sonce ob 12ih na najvišji točki neba.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.



Kakšne? Povej mi kako gre na šiht pozimi tisti ki začne ob 7:00 in ma 1 uro vožnje? Gre v trdi temi kajne? Nema veze ali je letni ali zimski čas on se bo peljal v trdi temi...

Bo pa razlika ker ko bo prišel domov ob 16:00 bo v primeru letnega časa še nekaj svetlobe v primeru zimskega pa praktično več nič...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bostjan_321 ::

bciciban je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.


Kako že ?
Že ob pravi uri je tema ko zjutraj grem in tema ko se popoldan vrača. Od kje bi bila pozimi potem neka strašna škoda?

Če se pozimi po "pravi" uri peljem na šihht ob 5ih namesto ob 6ih ali ob 6ih namesto ob 7ih je povsem isti kurac, ker bo v obeh primerih tema. Oz. v mestih kjer živi največ ljudi pa ne bo tema ker je itak mestna razsvetljava.

Torej kak problem in grozna škoda bo pozimi ?


Ob poletnem času bi bilo pozimi zjutraj povsem enako temno kot je sedaj.
Popoldan pa bi tisti, ki delajo do 2h ali 3h celo imeli še malo sonca.

Očitno je starfotr vampir pa se boji sonca. :))

bciciban ::

Mato989 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ravno pozimi je največji problem, ker svetlobe ni. In bi vpeljava poletnega časa pozimi naredila ogromno škode.



Kakšne? Povej mi kako gre na šiht pozimi tisti ki začne ob 7:00 in ma 1 uro vožnje? Gre v trdi temi kajne? Nema veze ali je letni ali zimski čas on se bo peljal v trdi temi...

Bo pa razlika ker ko bo prišel domov ob 16:00 bo v primeru letnega časa še nekaj svetlobe v primeru zimskega pa praktično več nič...


Bolje da se pelje v obe smeri v trdi temi. Tko pravi starfotr :))

starfotr ::

Če greš pozimi pred 8h od doma, da prideš ob 8h v službo, je seveda že sončni vzhod (recimo ob cca. 7.30) in posledično več svetlobe ko se voziš. Hkrati je to bolj varno, kot vožnja po temi.

Ko greš popoldne ob 16h domov, je sončni zahod recimo ob 16.20 in je še vedno dovolj svetlo, da se da normalno peljat in ne trdi v temi.

Pri nas je dan dolg malo manj kot 9 ur v najslabšem primeru pozimi.

Poleti je pa itak vseeno, ker je dan dovolj dolg.

bciciban ::

starfotr je izjavil:

Če greš pozimi pred 8h od doma, da prideš ob 8h v službo, je seveda že sončni vzhod (recimo ob cca. 7.30) in posledično več svetlobe ko se voziš. Hkrati je to bolj varno, kot vožnja po temi.

Ko greš popoldne ob 16h domov, je sončni zahod recimo ob 16.20 in je še vedno dovolj svetlo, da se da normalno peljat in ne trdi v temi.

Pri nas je dan dolg malo manj kot 9 ur v najslabšem primeru pozimi.

Poleti je pa itak vseeno, ker je dan dovolj dolg.


Kak lažnjiv debil. Ali pa senilen starec.

Če začenja folk ob 8ih, bo neredko štartal okoli 7ih. 3.1 je bil sončni vzhod ob 7:44, temu dodaj še pogosto oblačno vreme in dejansko pripelješ na šiht v temi.
Da ne govorimo za tiste, ki začenjajo ob 7ih ali proizvodnja ob 6ih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Če greš pozimi pred 8h od doma, da prideš ob 8h v službo, je seveda že sončni vzhod (recimo ob cca. 7.30) in posledično več svetlobe ko se voziš. Hkrati je to bolj varno, kot vožnja po temi.

Ko greš popoldne ob 16h domov, je sončni zahod recimo ob 16.20 in je še vedno dovolj svetlo, da se da normalno peljat in ne trdi v temi.

Pri nas je dan dolg malo manj kot 9 ur v najslabšem primeru pozimi.

Poleti je pa itak vseeno, ker je dan dovolj dolg.



Kaj pa če začneš ob 7:00 in moraš 6:10 na pot? Kako ti koristi UTC+1 ali UTC+2?

Koliko več svetlobe imaš če delaš 6-14 ali 7-15 če imaš pozimi "poletni" čas? Zagotovo ti je vseeno če delaš 6-14 ali je tema do 7.00 ali 8.00 kajne? Ti si na šihtu pod lučjo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

energetik je izjavil:

Okapi je izjavil:

Sončni čas se uporablja, ket je to bolj zdravo in varno - za vse, ki niso sposobni ali ki nočejo prilagajati svojega urnika.
To je bulšit. Večinoma so na oknih rolete, ki lahko 100% zatemnijo prostor. Prav tako imamo dandanes notranjo razvetljavo. Ali je zunaj svetlo ali ne, zjutraj ali zvečer nima kaj dosti veze na "zdravje". V moji spalnici je tema tudi poleti ob 8h ali pa ob 20h zvečer.
To si moraš zagotoviti sam, tako da vsak dan vstajaš ob isti uri in s tem, da zvečer nimaš 5000lux osvetljenosti in ne buljiš v svetle ekrane.

Problem je ravno v tem, da je preveč umetne razsvetljave, in premalo dnevne, sončne. Če uporabljaš poletni čas (in urnik) celo zimo, se stanje samo še poslabša.

Nikonja ::

Osebno mi poletni čas bolj paše, ker mi je bolj pomembno da imam še nekaj od dneva ko pridem iz službe. Ampak po drugi strani me to premikanje ure niti mal ne moti, zdaj je itak vse avtomatizirano tko da dostkrat tudi ne vem da se ura premaknila. In sem skoraj 100% prepričan da se še nekaj časa ne bo nič spremenilo na temu ker, bodimo iskreni, večinu niti ni briga za to!

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Vprašajmo se kakšna je korist da je sonce na nebu že ob 3:45 namesto 4:45 zjutraj in kakšna je korist za družbo če je sonce na nebu še ob 21:30 namesto samo do 20:30...

Pozimi je pa itak vseeno ker v najhujših časih se zdani komaj po 7:00 kar pomeni da vsak ki začne delat pred 8:00 že gre od doma v temi ali mraku.

Če bi prebral tisti prispevek, ki sem ga prej enkrat prilepil, bi si lahko sam odgovoril na to vprašanje.
Če je poleti dan že ob štirih zjutraj, je manj škode, kot če je pozimi dan šele ob pol devetih. V Ljubljani bi sonce decembra vzšlo ob 8:44. In če je sedaj recimo en mesec, ko moraš iti v službo, ko je še tema, bi bilo potem takšno stanje štiri ali pet mesecev. Kar je bolj škodljivo od tega, da je poleti zjutraj ena ura neizkoriščene svetlobe več.

In kot si pravilno ugotovil, ravnali se bomo kot Nemci. V Frankfurtu bi se decembra zdanilo šele ob pol desetih. Po temi bi hodili v službo od oktobra do marca.

SasoS ::

Odličen dan, jaz sem danes kar boljše volje ko je spet poletni čas :D

Ne razumem kaj moti vse sprememba? Saj poleti ne nosiš krznenih plaščev in pozimi ne kratkih rokav...jebat ga, zemlja se ne sekira da ni vedno enako in vsem udobno. Poleti je dinamika dneva drugačna kot pozimi in prav je da to prilagodimo s spremembo ure.

starfotr ::

Osebno mi poletni čas bolj paše...


Ravno to je problem. Ker ljudje povezujejo poletje z daljšim časom prisotnosti sonca. Sonca je pozimi manj. In ne vem, če je ljudem jasno kaj pomeni celoletni premik v UTC+2.

Sonca je kolikor ga je. To je to.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Osebno mi poletni čas bolj paše...


Ravno to je problem. Ker ljudje povezujejo poletje z daljšim časom prisotnosti sonca. Sonca je pozimi manj. In ne vem, če je ljudem jasno kaj pomeni celoletni premik v UTC+2.

Sonca je kolikor ga je. To je to.



Seveda in najbolj vazno je sonce ko si fraj zaa 90 postov ljudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Delovno aktivnih je samo cca. 900 000.

Upokojencev je cca. 500 000

Ostalo so študenti, učenci itd.

Lonsarg ::

Pa še med delovno aktivnimi jih je veliko ki imajo prilagodljiv čas, med tistimi z neprilagodljivim ali delno prilagodljivim (jaz) pa se nas tudi glavnino raje vozi v temi v službo kot da imam popoldne temo.

Skratka zelo malo jih ostane ko bi jim dejansko pasal zimski čas.

Okapi ::

starfotr je izjavil:

Sonca je pozimi manj. In ne vem, če je ljudem jasno kaj pomeni celoletni premik v UTC+2.

To je verjetno glavni razlog, da si nekateri želijo poletni čas pozimi. Ker nikoli v življenju še niso tega doživeli in si ne znajo predstavljati.

nejc_nejc ::

Kdo se še spomni, kako je bilo pred uvedbo menjave.

Nikakor popoldne.

Lonsarg ::

Doživel česa, vožnje v temi v službo? To doživi večina ljudi že sedaj, odvisno kje so in kak urnik imajo.

nejc_nejc ::

Ne zjutraj...pol

cvalsr ::

Važno da je na neki imaginarni lokaciji sonce ob 12ih na najvišji točki neba.

Predlog za bob leta v tejle pravdi za oslovo senco. Zakaj pa je to važno? Ker v praksi je tako samo točno na 24 poldnevnikih v državah, kjer velja čas tistega poldnevnika, povsod drugod pa ni; že eno ločno stopinjo stran je 4 minute razlike. In?

WhiteAngel ::

Pa dobro, a lahko ti evropski veleposranci zrihtajo, da nehamo že prestavljat te trapaste ure. Zdele bomo imel volitve v EP in bi kamot dodali še referendumsko vprašanje zimski ali letni čas. ZDA je nehal prestavljat ure, Britanci jih prestavljajo drugače kot EU. Jest pa ne morem zaspat do 1h ponoč, ker sem bil do zdaj navajen spat hodit opolnoči. Čez dan pa ko zombi poj, ker je treba froce porihtat zjutraj za v šolo, itak.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, a lahko ti evropski veleposranci zrihtajo, da nehamo že prestavljat te trapaste ure. Zdele bomo imel volitve v EP in bi kamot dodali še referendumsko vprašanje zimski ali letni čas. ZDA je nehal prestavljat ure, Britanci jih prestavljajo drugače kot EU. Jest pa ne morem zaspat do 1h ponoč, ker sem bil do zdaj navajen spat hodit opolnoči. Čez dan pa ko zombi poj, ker je treba froce porihtat zjutraj za v šolo, itak.


s prestavlanjem ur ni nč narobe. bunite se itak hipohondrički pa prizadetkoti, ki trdite da more sonce bit točno opoldne najvišje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Okapi ::

Evropski parlament je že pred nekaj leti sprejel odločitev, da se premikanje ure ukine. Ampak niso pa se še uspeli dogovoriti, ali bi obdržali sončni ali umetni čas po vsej EU, ali pa bi EU razdelili na dva (ali tri) časovna pasova, in kdo bi bil v katerem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lonsarg ::

Fora je da eu parlament nima jajc pa je odločitev preložil na evropski svet (to je združenje vlad posameznih članic) in sedaj tam stoji.

Ne da so proti, ampak sploh še na glasovanje niso dal. Nesposobni politiki skratka.

Ales ::

Verjetno imajo vlade problem kdo bi sploh o tem dejansko odločal in na podlagi kakšne legitimnosti. Pri tem pa še manjši čakajo večje, večji imajo pa kup drugih prioritet.

Za referendum taka strokovna vprašanja itak niso, politiki pa bi želeli grešnega kozla za primer, da javnost odločitev slabo sprejme, zdaj ali pa čez par let v retrospektivi. Akademije, strokovni forumi in posveti? Bog ve.

In zdaj nekako ni čas, da bi se šli velike javne razprave o tem, če pa se rožlja z orožjem oz. se ga že na veliko uporablja.

In zato to tam stoji. Če se par večjih držav le zgane, se zna premakniti sicer pa vprašanje kdaj, če sploh v nekem doglednem času. Tu govorimo o desetletjih.

Polet tega obstaja "nevarnost", da se ne bodo dejansko odločali o ničemer, razen o vrnitvi na prejšnje stanje. To je še najlažje politično opravičiti.

Da ne bo pomote, tu se sploh ne opredeljujem o naši siceršnji debati za/proti sončnemu/umetnemu... le o politični realnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Mato989 ::

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, a lahko ti evropski veleposranci zrihtajo, da nehamo že prestavljat te trapaste ure. Zdele bomo imel volitve v EP in bi kamot dodali še referendumsko vprašanje zimski ali letni čas. ZDA je nehal prestavljat ure, Britanci jih prestavljajo drugače kot EU. Jest pa ne morem zaspat do 1h ponoč, ker sem bil do zdaj navajen spat hodit opolnoči. Čez dan pa ko zombi poj, ker je treba froce porihtat zjutraj za v šolo, itak.


Saj je bil ze vprasalbik od euja pa nas je samo 5 postov v eu glasovalo in velika vecina za poletni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Horas je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, a lahko ti evropski veleposranci zrihtajo, da nehamo že prestavljat te trapaste ure. Zdele bomo imel volitve v EP in bi kamot dodali še referendumsko vprašanje zimski ali letni čas. ZDA je nehal prestavljat ure, Britanci jih prestavljajo drugače kot EU. Jest pa ne morem zaspat do 1h ponoč, ker sem bil do zdaj navajen spat hodit opolnoči. Čez dan pa ko zombi poj, ker je treba froce porihtat zjutraj za v šolo, itak.


s prestavlanjem ur ni nč narobe. bunite se itak hipohondrički pa prizadetkoti, ki trdite da more sonce bit točno opoldne najvišje.


Meni je vseeno, kateri čas, sam da se neha že ura premikat. Ker imamo tud del ekipe iz ZDA, se mi potem vsi sestanki premaknejo za 1h 2x na leto za primer.

starfotr ::

Vsak dan sprejemajo ekspresno neke stvari. Tudi to, da pobijemo ogromno ljudi z našim denarjem.

Ali pa da prepovedo ICE motorje, kar tako čez noč. Brez neke osnove, brez načrta.

Skratka, če tako enostavne birokratske zadeve, kot je ukinitev premikanja na DST ne uspejo speljat brez problema v recimo enem letu, ob opomniku 2x na leto, ko se zgodijo premiki, potem mislim, da kot družba nismo zreli za nič. Samo zanima me, kako to, da so v drugih državah lahko to naredili. In ne samo to, naredili so večkrat, ko so še popravljali svoje napake.

Efektivnost je na psu.

In komot se kot država odločimo kaj bomo storili. Tudi v EU imamo že danes primer, ki ne premikajo ur in čisto v redu živijo.

starfotr ::

Ker DST ne prinese daljšega dneva, se bo pa dan raztegnilo za 2 uri, da bo dlje svetlo in bolj primerno za prebivalce in nove priseljence.

https://www.24ur.com/novice/tujina/arkt...

MrStein ::

Napačen datum (1.april) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PacificBlue ::

Štajerci so podaljšali minuto:

Baja ::

MrStein je izjavil:

Napačen datum (1.april) ?


pa zadnjic so bili tako veseli da so nategnili tuje medije s tisto pojstlo od nekega portugalca. karma is a bitch :)
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24225148 (14927) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115735 (7264) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15637185 (30514) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21845046 (31809) nsa_ag3nt

Več podobnih tem