» »

Windows XP Service Pack 3 !!! Wiiii!!!

Windows XP Service Pack 3 !!! Wiiii!!!

Avby ::

Izšel je Windows XP Service Pack 3 Release Candidate1 Oziroma krajše SP3 RC1 paket popravkov namenjen Beta testerjem.

Čeprav bi naj bil namenjen ožjem krogu izbrancev (testerjev) temu ni tako, se ga zlahka dobi na travnikih in pa tudi preko Microsoft update strani z tweakom registra.

Naprimer tako:

Tweak

Spodbude so tudi nekatere špekulacije, da bo zraven varnostnih popravkov prinesel pohitritev določenih aplikacij.

Ena od špekulacij:

Hitrost

Še ena, tokrat domača:

Speed

So pa tudi posamezniki, ki menijo (kot ob vsakem izidu SP paketa), da jim je namestitev SP3 RC1 naredila več škode kot koristi. Tako, da presodite sami in poiščite ustrezne informacije in storite to, kar menite da je za vas najbolše.

Buggy ::

Dobi se ga tudi kot instalacijsko verzijo TUKAJ

zee ::

mah. lahko bi izdali vsaj roll-up popravek, da ne bi bilo potrebno downloadat vseh popravkov vsakic znova.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Avby ::

Sam sem imel SP2 že nameščen updejatal pa sem z Microsoftove strani preko Windows update z zgornjim tweakom.

Kot updajte mi je tako pod Express updates navedlo le SP 3 in v enem kosu se je prenesel in inštaliral ves SP3. Nekje 70 MB je znašal.

Po tem sem še enkrat preveril preko windows update če je še kak hot fix in ga ni bilo.

Hardstyle ::

Lahko napišete, če imate kakšne težave in ali je kaj pripomoglo k izboljšavi sistema?

Tr0n ::

Pocakaj na releasa, se nikamor ne mudi. Drugace pa prinasa baje performance boost.

Windows XP Service Pack 3 Release Candidate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

OldSkul ::

Jaz raje ne bom še nameščal, ker mam preveč stvari na pcju, da bi si lahko privoščil sesutje sistema.

Urc ::

Ni nobenega sesutja, vsaj pri meni ne... Sicer je pa to že kar staro :D Glede hitrosti... morda malenkost hitrejše odpiranje programov, samo ne morem dat pravega odgovora ker sem prešel na dualcore in sveže winse :)

mtosev ::

Lepo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

eno rookijevsko vprašanje na to temo ali pri teh posodbitvah tudi deluje funkcija restore point, če se ti zdi da kaj ni v redu, tnx
LPOK.d

Loki ::

ja.
I left my wallet in El Segundo

bluefish ::

se pa lahko SP brez težav odstrani v Add/Remove Programs v CP.

venetu ::

Ko sem si inštaliral SP3 mi je nehal delat net. Izginil je zavihek "Authentication" v "Local Area Connection Properties", probal sem omogočit vse storitve (services), vendar ni pomagalo. Drugače pa sem opazil občutno krajši zagonski čas winsov.

lp, Klemen
venetu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: venetu ()

Samson ::

Med drugim prenehajo pravilno prikazovat teme, ker zamenjajo uxtheme.dll.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Avby ::

Meni realno popolnoma nič ni spremenilo in popolnoma nič ne opazim napram prej. Sem pa že imel kar nekaj popravkov od prej.

Tako da, kaj se mene tiče lahko rečem da je stanje enako. V kakšnih igrah pa nisem šel FPS merit ali kaj podobnega. Programe mi načeloam odpira enako hitro, tudi boot ni nič hitrejši.

Če pa so spremebe pa so tako majhne, da jih ne opazim. Je pa že sistem dokaj star - dolgo namešen in morda bo kakšna sprememba ob novi namestitvi, OS z SP3 ko bo čas za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Hardstyle ::

naj povem, da sem včeraj namestil ta SP3 RC1 in se mi zdi, da je računalnik za malenkost odzivnejši ali pa se mi samo tako zdi 8-)

R33D3M33R ::

Bo treba počakati na final in potem slipstreamati v inštalacijo. Je najbolj elegantno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

radovan5 ::

Pozdrav!
Imam problem!
Zanima me kako spravim dol ta SP3 dol z računalnika. Namreč ko sem želel naložiti pinnacle studio, mi javi da ga negre gor naložit ker nimam win xp sp2...
Hvala na pomoči!

Rado
Podatki za inet nezazeleni

bluefish ::

heh, to pa se zgodi, če je človek neučakan in namešča nedokončane in nepodprte polizdelke. Rešitev pa je preprosta - Control Panel > Add/Remove Programs > označi Show updates in potem poišči SP3 in ga odstrani.

Boomer1911 ::

jaz sem tud poiskusil SP3, pa je edinole rahlo hitrejši boot, pa ime v CP>Sistem
v igrah se fps-ji niso nevemkoliko razlikovali od sp2, pa čeprav imam šibkejši račiunalnik (preveril vo CoD 1,1UO,,2,4, WoW-u in NFS Underground 2)

Sims ::

Oj,

Tule je RC2.

LP.

Sims

forummaster ::

Kdaj pa pride XP SP3 uradno vn??? Kateri datum???

rdecaluc ::

Baje naj bi prišel okoli julija ? ... skratka začetek poletja če se mi prov zdi :8)
Est modus in rebus. ,typos

Fifty ::

Torej, se splača naložit SP3 RC2 oz. odstranit če ga imam gor :D

R33D3M33R ::

No, sem slipstreamal ta SP3 na obstoječi Windows XP CD s SP2 in mi je nadomestil IE7 z IE6. LOL...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ttommy ::

Pozdravljeni.
Sem spraševal že v neki drugi temi, ampak nisem dobil nobenega pametnega odgovora.
Punci sem kupil mini prenosnik, ki pa je imel naložen windows xp home edition sp3 v angleščini. Prodajalec mi je rekel, da se da čez posnet slovenski dodatek. Niti pomislil nisem, da je za home edition drug language pack kot pa za pro verzijo.
Iščem že cele dneve, ampak še vedno nisem kaj našel. Na windows update strani je ta dodatek samo za sp2.
Prosim, če mi kdo pove, ali sploh obstaja za sp3 dodatek za slovenski jezik.
Razmišljal sem tudi, da bi odstranil sp3, ampak je ta verzija original z integriranim sp3.
Kaj naj naredim, da bom poslovenil windowse na mini prenosniku?
Lp

ali pa če je možno, da se servis pack 3 povozi s servis pack 2?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Tr0n ::

Po mojem lahko kr instaliras language pack preko windows update.

ttommy ::

Na windows update strani je samo language pack za SP2.
A je kdo tu,ki je dal na windows xp home sp3 slovenski language pack?
Naj napiše kdo,ki je to že naredil in pove kako je naredil,prosim.
Gamer

ender ::

MUI packi za XP se niso spreminjali od samega začetka, tako da lahko na SP3 namestiš isti language pack, kot na XPje brez SP.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ttommy ::

Že deluje.Sem moral najti pravi MUI na enem travniku.Na Microsoftovi update strani ni nič pametnega.
Ender-imaš prav,ja:nima veze ali je SP2,ali SP3,language pack gre gor.
Meni je sicer dvakrat javilo neko napako,ampak je šlo naprej brez tistih datotek,ki jih ni našlo.
No,LP vsem!
Gamer

Gutjerez ::

si sposodil tole temo.

imam file .iso in me zanima kako lahko dodam zraven kake zadeve. npr dodatke al podobno. s katerim programom lahko dodajam zraven kaj
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

bluefish ::

nLite


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614540 (8507) solatko
»

Windows XP Service Pack 3

Oddelek: Operacijski sistemi
212567 (2000) Revenant
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276289 (3355) HeXeD
»

Vista SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516829 (4560) bluefish
»

Windows XP SP3 na Microsoft update!

Oddelek: Operacijski sistemi
194892 (3874) Blaz90

Več podobnih tem