» »

V knjižnjici ni možna izposoja s Kindlom

V knjižnjici ni možna izposoja s Kindlom

Neo12 ::

Zadnjič sem v knjižnici videl, da se bo po novem ponekod dalo sposojat e-knjige. Nakar ugotovim, da to ni možno početi s Kindlom. Kaj si mislite o tem?

fantasycamp ::

Berem v eng tko da bi ga kupil sam se mi zdi tistih 6 inchev premalo...Nook je baje tud uredu...

Gandalfar ::

> Kaj si mislite o tem?

Ali ima Amazon sploh kaksen API, ki bi to nekomu sploh omogocil? Pa ne da ti kar skopirajo datoteko ampak nekaj kar ima reasonable elemente izposoje.

Neo12 ::

Ne vem. Se mi zdi skrajno neumno, najbrž kaka fora, da moraš kupit njihov bralnik. Ki ga bojo začeli prodajat, ko sistem zalaufa...

Na strani biblos.si sem dobil ta odgovor
Ali lahko knjige s spletne knjižnice BIBLOS berem na svojem Kindlu?

Žal ne. Kindle je namreč bralnik, prvenstveno namenjen za dostop do vsebin v spletni prodajalni Amazon (Kindle Store). Nakup ali izposoja e-vsebin iz drugih virov nista mogoča, prav tako kot Adobe ID avtentifikacija, ki je za prenos knjig iz Biblosa potrebna. Žal na to ne moremo vplivati.

fantasycamp ::

Neo12 je izjavil:

Ne vem. Se mi zdi skrajno neumno, najbrž kaka fora, da moraš kupit njihov bralnik. Ki ga bojo začeli prodajat, ko sistem zalaufa...

Na strani biblos.si sem dobil ta odgovor
Ali lahko knjige s spletne knjižnice BIBLOS berem na svojem Kindlu?

Žal ne. Kindle je namreč bralnik, prvenstveno namenjen za dostop do vsebin v spletni prodajalni Amazon (Kindle Store). Nakup ali izposoja e-vsebin iz drugih virov nista mogoča, prav tako kot Adobe ID avtentifikacija, ki je za prenos knjig iz Biblosa potrebna. Žal na to ne moremo vplivati.


to se jim bo obrnilo večina zna ENG in bo samo dol z drugje dal...

Gandalfar ::

Neo12: no ti jaz povem, da s Kindom tega ne mores naredit, razen ce ga flashas s svojim firmwareom.

Mavrik ::

Neo12 je izjavil:

Zadnjič sem v knjižnici videl, da se bo po novem ponekod dalo sposojat e-knjige. Nakar ugotovim, da to ni možno početi s Kindlom. Kaj si mislite o tem?


Amazon na Kindlu preprečuje izposojanje in uporabo (zaščitenih) knjig, ki niso bile kupljene pri njih. Naše knjižnice ti pač ne bodo šle inštalirat lastnega firmwara na tvoj Kindle ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Neo12 ::

Skratka neumnno. Glede na to, da večina ljudi e-knjige bere na Kindlih. Moja logika je, da bi se morali potruditi in omogočit folku da to lahko počne tudi na Kindlu...

Mavrik ::

Kako točno če izdelovalec Kindla tega ne pusti?
The truth is rarely pure and never simple.

Neo12 ::

Ne vem tako kot v ZDA. Če je tam mogoče zakaj ne bi bilo pri nas.

Mavrik ::

Tam izposojo ponuja Amazon sam. Pošlji mail njim pa jih milo prosi naj te upoštevajo ;)
The truth is rarely pure and never simple.

T0RN4D0 ::

Neo12 je izjavil:

Skratka neumnno. Glede na to, da večina ljudi e-knjige bere na Kindlih. Moja logika je, da bi se morali potruditi in omogočit folku da to lahko počne tudi na Kindlu...


Ja, pa vodovodarji bi se morali pa potrudit da bi lahko s košem vodo nosil. Skrajno butasto, da voda ne ostane not.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Šimpanz ::

Kindle je samo za izposojo knjig preko Amazona. Če ti to ni všeč zateži Amazonu.

St235 ::

MAverik si prpričan? KEr kar precej ameriških knjižnic nudi izposojo tudi na kindle. Je pa res, da ne vem, če ne stoji tudi tam zadaj Amazon.

V vsakem primeru pa brez žegna amazona to zagotovo ni možno, Slovenija pa močno dvomim, da je visoko na prioritetni listi.

neres ::

EPUB format je nekako standard za izposojo. Podpirajo ga praktično vse naprave, razen Kindla. Zakaj je tako, moraš vprašat Amazon. (Lahko pa ti povem tudi jaz.;))

Gandalfar ::

Kako pa ima epub narejene/specificirane mehanizme za izposojo?

Cervantes ::

Vsak epub lahko pretvoriš v Kindle format. Calibre ti to omogoča.

Jaz imam Kindle for PC, in vse epube berem na laptopu, ker mi pač paše to okolje.

estons ::

V ljubljanskih knjižnicah si si pred časom lahko izposodil e-knjige skupaj z e-bralnikom. Imeli so neke 6-inčne BeBook bralnike. Ne vem, ali je to še možno, toda bralnike zgleda še vedno imajo, saj so evidentirani v Cobissu.

Kindle pa ni edini e-reader na svetu. Glede na to, kako ga je Amazon omejil, da te prisili na keširanje denarja le in izključno Amazonu, me sploh ne preseneča, da ni možno uporabljati kakšne druge storitve z njim. V USA imajo knjižnice pač pogodbe z Amazonom, ki jim sigurno velikodušno ponuja različne možnosti, da bi ja vedno več kupcev Kindla bilo navdušeno nad njim in naprej delalo reklamo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
726109180 (966) Srakopir

Kateri bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
171952 (373) Ekos
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215562 (1665) bralnik98
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628750 (12439) GupeM
»

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Oddelek: Kaj kupiti
163107 (1278) tikitoki

Več podobnih tem