» »

Asus Eee in Windows 10

Asus Eee in Windows 10

Mitch ::

Doma mam en star netbook z prednaloženimi Windowsi 7 in sem ga hotel nadgradit na 10-tko vendar mi javi, da nadgradnja ni možna zaradi prešvoh grafične GMA 500, ker kao zanjo nima ustreznega gonilnika. A se da vseeno kako prisilit v nadgradnjo na Windows 10, ker za grafo obstaja WDDM 1.0 gonilnik, ki pa zgleda za Desetko ni dovolj dober?

hojnikb ::

lahko probaš inštalirat in vsiliš inštalacijo win7 gonilnika
#brezpodpisa

SimplTech ::

Ravno pred dvema tednoma sem bil v podobni situaciji. Dobil pod roke ASUS EEE 1001px z Windows 7 Starter in 1GB RAMa - vse skupaj je bilo praktično neuporabno zaradi počasnega delovanja.

Zamenjal sem ram z 2GB in namestil svežo Windows 8.1 instalacijo. Na koncu je postala stvar celo uporabna (nekaj hecanja je bilo z gonilniki za Fn tipke in touchpad, a se na Googlu najdejo rešitve).

Mogoče ti kaj od tega koristi.

Mitch ::

Sj jst mam gor originalne Windows 7 in bi rad nadgradil na Desetko, ker slabše kot Sedmica ne more delat. Ima pa netbook že serijsko vgrajenega 2GB RAMa kar naj bi bilo dovolj za 32-bitno različico. Samo problem je ta, ker mi Windowsi ne dovolijo nadgradnje, ker kao grafična ni podprta a po drugi strani ne morem narediti "clean install" ker potem izgubim originalno licenco...

hojnikb ::

Si poskuso nadgradit preko inštalacijskega medija ?

http://www.myce.com/news/registry-hack-...

mogoče probaš tole
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

Si poskuso nadgradit preko inštalacijskega medija ?

http://www.myce.com/news/registry-hack-...

mogoče probaš tole

Opa, to pa celo deluje! Zdaj mi prenaša namestitvene datoteke za Windows 10 preko Windows update. Javim kasneje, če mi bo tudi uspešno inštaliralo Desetko...
Hvala Hojnik!

hojnikb ::

No, če ti rata inštalirat do konca, pa poskusiš compatability install Windows 7 driverjov. Da neboš meu sam MS generični driver.
#brezpodpisa

Mitch ::

Evo po skoraj treh urah je nadgradilo na Windows 10. Grafični gonilnik je seveda generičen MSjev. Povrhu pa še skoraj nobenega programa ni preneslo iz Sedmice...

hojnikb ::

Win7 driver ne deluje ?
#brezpodpisa

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

Win7 driver ne deluje ?

Nisem ga še probal inštalirat. Najprej naj se vsi popravki za Desetko inštalirajo...

Frenckie ::

Imam enako težavo z grafično kartico na Shuttle X50 V2 all in one.
Prijavil sem se za nadgradnjo iz Win 8.1/64bit na Win 10. Po kakem tednu po izdaji Win 10 me je presenetilo naslednje obvestilo:
[url=http://shrani.si/?1b/e3/3ZWfdjxm/2/wind...

Zadnji uradni gonilniki so za Win 7/64bit, ki brez problema delujejo na Win 8.1.
Ko bo kaj več časa, bom poskusil nadgraditi s @hojnikb predlogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
305974 (2180) starfotr
»

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403099 (1360) hojnikb
»

Konec podpore za Windows 7/8.1 na novih procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9327354 (22878) konspirator
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726152 (21272) R1710
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814247 (11747) fujtajksel

Več podobnih tem