» »

PayPal (osnovne informacije)

PayPal (osnovne informacije)

ekran ::

Mi lahko mogoče nekdo na kratko razloži, kaj je "point" PayPala? Recimo, da si to uredim - lahko potem nakazila za delo prejemam po tej poti, je to "legalno", kako je z raznimi davki itd.?

Se opravičujem, če so vprašanja zelo butasta, ampak mi res niso najbolj jasne že osnove funkcioniranja tega.
  • zaklenilo: zee ()

shadeX ::

Kaj je Paypal.com?
PayPal je plačilni procesor, ki je najbolj razširjen in najbolj uporabljen za internetno plačevane v vseh razvitih zahodnih državah. Uporablja se za on-line plačila na Ebay-u, Amazon in drugih internetnih trgovinah. Uporabljajo ga tako posamezniki, kot podjetja. Z njim je omogočeno plačevanje 24h na dan.

Ali je Paypal varen?
PayPal nudi zaščito za Vaš denar. Tako je možno še 30 dni po transakciji le to preklicati ( npr. če kupljenega izdelka niste prejeli na dom ali pa izdelek ne ustreza opisu internetne trgovine).

Pologi in dvigi:
Pologi se vršijo preko kreditnih ali debetnih kartic - Visa, American Express, MasterCard, Visa Electron (tudi račun je treba verificirati s kreditno ali debetno kartico). Dvigi pa so mogoči na kreditno kartico ali debetno z logotipom Visa. V prihodnosti naj bi bili možni pologi in dvigi še preko bančnega računa, čekov, položnic in drugih denarnih poti, kar je že sedaj možno v večini razvitih držav sveta.

Možnosti uporabe:
Posameznikom se odpirajo številne možnosti, od prodaje na E-bayu, do varnega on-line kupovanja; podjetjem pa varen in uveljavljen način sprejemanja plačil.

Kolikšna je provizija prenosa denarja na kartico?
Provizija prenosa denarja iz PayPala na kartico znaša 2EUR, minimalni znesek prenosa pa je 10EUR.

Kolikšen je limit na PayPal-u?
Največ kar lahko dnevno zapravimo je 100EUR, ko pa verificiramo račun se limit poveča do razpoložljivih sredstev.

Kako verificiram račun?
Ko izberemo verifikacijo računa, nam zaračunajo 1,50EUR, ki jih kasneje dobimo nazaj.
Počakati moramo na štiri mestno kodo, ki jo dobimo na izpisku kartice (PayPal-xxxx EUR1.5) in jo vnesemo v PayPal (Confirm Credit Card).

Zakaj kupovati na internetu?
Ker je ceneje in ponudba oziroma izbira veliko večja.


Kje najdem številko mojega PayPal računa?
PayPal ne uporablja številke računa, ampak e-poštni naslov.

Ali lahko s PayPalom plačujem v drugih valutah; npr. dolarjih ali funtih?
Seveda. Lahko plačujete v vseh valutah, iz kartice pa vam vzamejo v protivrednosti v evrih.

Kako lahko dobim kreditno kartico, če nimam rednih prilivov (sem študent)?
Lahko dobite debetno kartico; npr. pri Abanki Visa Electron, preko moneybookers računa MasterCard ali Neteller MasterCard in 10EUR bonusa.

Kaj je debetna plačilna kartica?
Je plačilna kartica, kjer so možna plačila le do vsote razpoložljive na računu (ne morete iti v minus).


Vir


Je kakšno vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ekran ::

Ja, osnovno. :) Ali je to tudi legalen način, da mi nekdo plača/plačuje za neko delo. Večinoma pač prakticiram študentske napotnice, ampak v določenih primerih pa to ni mogoče (npr. plačnik je fizična, ne pravna oseba).

modelno1 ::

Je legalno, smo ker davčna nima vpogleda v promet na tvojem paypal računu, moraš dohodke nanj sam prijaviti.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

amacar ::

Pa ze 3 teme o paypalu si odprla, ne vem zakaj odpiras vsakic novo.
Ce ni preko napotnice je to delo na crno. Sicer pa za manjse zneske ne bo problema.

shadeX ::

Najverjetneje je tvoje vprašanje:

"Ali lahko dobim denar na Paypal, tega nakažem na kartico in nato gotovino dvignem?"

Dejstvo je da pač ta denar ni ravno "čist". To je dohodek, ki ga pač mora vsak prijavit. Če se gre za manjše zneske ni nekega problema, kot je amacar napisal zgoraj. Ne vem pa kako je , če bi vsak mesec dvignil po 1000€. Mogoče nekaj časa bi šlo skoz, ampak (po moje), bi davčna prej ali slej ta denar na bančnem računu izvohala.

zee ::

Tema o Paypalu ze obstaja. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785740876 (23907) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817135040 (15004) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107184 (34231) PINki
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256811 (5977) rakun24
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713940 (12150) bluefish

Več podobnih tem