» »

vožnja na delovno mesto

vožnja na delovno mesto

odgovornost ::

Pozdravljeni!

Začel bom z delom v novi sluzbi, kjer se bom 1-3x na teden vozil na oddaljeno lokacijo z avtom oddaljeno cca 1 uro 20minut. Do sedaj sem imel do sluzbe s kolesom 15minut. Tako da bo kar šok. Mislim, da se bom navadil ampak iščem vaša mnenja. Kaj delate v času ko se vozite? poslušate kake podcaste ali glasbo?
Novo delovno mesto je res zanimivo, tako da se mi osebno zdi vredno menjave

billy ::

Tole zahteva kar požrtvovalnega človeka, jaz sem se pred leti podobno vozil. Po nekje dobrem letu me je minilo, ker je res too much.

fuck_it_ ::

odgovornost je izjavil:

Pozdravljeni!

Začel bom z delom v novi sluzbi, kjer se bom 1-3x na teden vozil na oddaljeno lokacijo z avtom oddaljeno cca 1 uro 20minut. Do sedaj sem imel do sluzbe s kolesom 15minut. Tako da bo kar šok. Mislim, da se bom navadil ampak iščem vaša mnenja. Kaj delate v času ko se vozite? poslušate kake podcaste ali glasbo?
Novo delovno mesto je res zanimivo, tako da se mi osebno zdi vredno menjave


Če nimaš majhnega otroka boš že preživel to vožnjo. Ti pa bo začelo težit. Sploh ko boš ugotovil da moraš zaradi tega pogosteje menjat avto, gume, imeti redne servise...

Dan ima 24 ur, od tega 8 ur spiš. ostane 16 ur dneva. od tega 8 ur delaš. ostane 8 ur dneva. Od tega boš 3 ure v avtomobilu (če ne bo nič narobe na cesti).

5 ur na dan boš imel zase.

Če boš delal do 16.00, boš doma nekje med 17:30 in 18.00. Če na cesti ne bo nič narobe.

Been there. Done that. Preselil sem se bližje delovnem mestu.

Ampak ja, če bo plača ultra dobra in bo delo neverjetno zanimivo boš že preživel in užival :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Bizkit45 ::

napisal je 1-3x / teden..meni to nebi delalo preglavic, sploh če je, kot si sam napisal, zanimiva služba. Verjetno pa sam najbolj veš.

Vazelin ::

tistih 3x boš že zdržal no. Poznam folk, ki se iz kopra v Lj vozi vsak dan, ne 1-3x tedensko lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

klemenSLO ::

Če se vse ostalo poklopi.... boš morda zdržal .
Če se pa še kaj drugega ne... bo pa to res odveč - iz prve roke :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

pegasus ::

Sem se vozil skoraj tri leta iz Lj na Jesenice ter dobrih pet let iz Lj v Novo Gorico in na Kras. Vse se da, če se hoče. Posebej Kras mi je bil kul, ker sem lahko spotoma raziskoval vse mogoče lokalne cestice po vasicah tam gor.

solatko ::

odgovornost - Če ni trol tema, napiši kako se boš vozil - javni prevoz, lastna režija - avto, motor, s sodelavci?
Če se boš vozil v lastni režiji, potem boš pač moral voziti, kakšno glasbo na usb3 in to je to, za ostale načine imaš pa cel kup možnosti, od učenja, do gledanja filmov in vse vmes.
Delo krepa človeka

Alien123 ::

Jaz tudi razmišljam, da bi malo tvegal in šel 100km stran v službo.

111111111111 ::

Jaz sem se vozil 2 leti v Ljubljano z vlakom. Vožnja me je ubijala. Bilo je cca. 1 uro in 20 minut v eno smer. Skratka naveličal sem se.

LAhko da je delo super zanimivo, tega ne vem, vem pa da je delo in z delom pridejo tudi težave, potem pa ti bo vožnja balast, odveč itd...

Upam da ti rata. Če pa nimaš nekaj fiksnega bi se osebno preselil v najem bližje.

MIHAc27 ::

Jaz sem po 1 mesecu vožnje iz KK v LJ obupal, in začel iskat stanovanje v Ljubljani. Imel potem 15 minut z kolesom do službe. Sedaj sem drugje in imam 10 minut z vlakom.

Oče je na isti trasi vstrajal 3 leta. Vstajaš ob 6h zjutraj, doma si pa ob 18h. Še nekaj poješ, kak opravek postoriš pa greš lahko kar že spat.

Če je javni promet kolikor toliko hiter in dober, bi verjetno razmišljal bolj o tem. Lahko na vlaku/busu vsaj spiš, bereš,.. v avtu razen poslušat muzike pač ne moreš kaj dosti.

KAVINSKY ::

Tiste 1-3x tedensko zdržiš. Odvisno je tudi od poti, Ljubljana-Koper ima manj gneče kot obratno v jutranji/popoldanski konici.

odgovornost ::

Hvala vsem za odgovore.
Nova služba je res preskok od trenutne kar se tiče plače in tudi področja dela. Tako, da osebno se mi zdi vredno.
Vozil se bom iz Lj v Novo Gorico, kako je kaj s prometom v jutranjih urah (6:30 - 8:00)?
Načeloma bom hodil res samo enkrat na teden razen v začetku bolj pogosto (3x) da se spoznam z ekipo.

Cilj mi je v času voznje poslušati razne izobraževalne podcaste tako da bo ta čas "produktivno" izkoriščen. Imam avto s tempomatom, tako da se bom verjetno priključil za en avtobus in naštimal tempomat 100 km/h in lepo cruisal za avtobusom, tako da nebom preveč mentalno izmučen zaradi voznje.

Sem mlad (< 25), razen punce me nič ne veže na ljubljano tako da mogoče res selitev pride vpoštev nekam na vrhniko - skrbi me edino kako se bo telo odzvalo na to dodatno sednje.. Imam že sedaj nekaj težav okoli prekomernega sedenja

Urbano#Desno ::

Gen-I???


Če potem veliko sreče. :=)

KAVINSKY ::

Rebernice popravljajo, tako da pričakuj kakšen zastoj. Za družbo in kakšen cekin lahko prevoze.org pelješ. Sicer pa frekvenca prometa ni nekaj huda, v večini vozijo v kontra smer. Če se po delu rekreiraš ni neke sile. Po službi lahko skočiš do Panovca, pa se tam malo sprehodiš preden se odpraviš nazaj gor.

111111111111 ::

Kateri avto pa voziš? Jaz bi kar nekaj raskiral in kupil nov avto, ker v kakšnem starem jajcu boš tako uničen na koncu dneva da kakšni sprehodi ne bodo prišli v poštev. :D

odgovornost ::

peugot 208

dobra ideja za prevoze.org

hendriks ::

1x na teden cca 1 uro in 10 min v eno smer ni big deal. Nekateri se vozimo nekaj let vsak dan po 1 uro v eno smer, pa se niti ne pritožujemo. Se navadiš: poslušaš muziko, kakšen podcast pa hitro mine. Bolj ubijajo zastoji.

PreviousUser ::

Jaz se že skoraj deset let vozim z vlakom v službo, dve uri in pol v eno smer. Po vseh teh letih sem že toliko utrujen in neprespan, da na vlaku samo še spim. :) Če pa že ne spim, pa poslušam glasbo s telefona, malo youtube prečekiram in trolam po slo-techu. :)

Imam pa že vožnje res čez glavo in bom moral kaj narediti glede tega, ker zaradi pomanjkanja časa in energije poleg službe praktično ne morem početi nič drugega. Od doma grem ob 4.30, vračam pa se ob 18.00, če delam 8 ur, če pa delam več, sem pa tudi šele ob 23.00 doma...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

val46 ::

PreviousUser je izjavil:

Jaz se že skoraj deset let vozim z vlakom v službo, dve uri in pol v eno smer. Po vseh teh letih sem že toliko utrujen in neprespan, da na vlaku samo še spim. :) Če pa že ne spim, pa poslušam glasbo s telefona, malo youtube prečekiram in trolam po slo-techu. :)

Imam pa že vožnje res čez glavo in bom moral kaj narediti glede tega, ker zaradi pomanjkanja časa in energije poleg službe praktično ne morem početi nič drugega. Od doma grem ob 4.30, vračam pa se ob 18.00, če delam 8 ur, če pa delam več, sem pa tudi šele ob 23.00 doma...


Ti moraš pa res met rad svojo službo al pa tolk zaslužit, da se ti že 10 let da preživet po 5h na dan na naših jajcih od vlakov. Ti še ni prišlo na pamet, da bi si dobil kako stanovanje bližje svoji službi?

Kar se pa OP tiče...Sam sem se 4 leta vozil v kontra smer (NG-LJ-NG) in se da. Dokler ni kakih zastojev zaradi nesreč al pa pozimi kak sneg na vrhniškem klancu ali okoli postojne, je vse ok. Bi ti pa vseeno predlagal, da če dobiš resnično dobro delo v naših koncih, si tu lahko kako stanovanje najameš. Kaka Vipava ali Ajdovščina bi znala bit zanimiva zate, ker so ponavadi tudi cene najema mal nižje napram NG. Edino ne vem če ma smisel, če se boš s casom res vozil sam 1x na dan dol. Probaj pa boš videl. Sej te nič ne veže, da morš to in tako delat do penzije. Sploh k praviš da si še mlad in nimaš družine. Da bi jst bil v tvojih letih in brez družine, grem magari v tujino, sam da se splača ;)

odgovornost ::

točno tako je tudi moje mišljenje. Imam 3 mesece poskusne dobe sicer pa potem pogodbo za 1 leto. v najslabšem primeru potrpim 1 leto, v najboljšem primeru se selim v bližino. Novega šihta v moji branži dela nebi smel dolgo iskati

val46 ::

Sicer pa, če ni skrivnost, za kakšno delo in katero podjetje se gre?

odgovornost ::

programer - arctur

PreviousUser ::

val46 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Jaz se že skoraj deset let vozim z vlakom v službo, dve uri in pol v eno smer. Po vseh teh letih sem že toliko utrujen in neprespan, da na vlaku samo še spim. :) Če pa že ne spim, pa poslušam glasbo s telefona, malo youtube prečekiram in trolam po slo-techu. :)

Imam pa že vožnje res čez glavo in bom moral kaj narediti glede tega, ker zaradi pomanjkanja časa in energije poleg službe praktično ne morem početi nič drugega. Od doma grem ob 4.30, vračam pa se ob 18.00, če delam 8 ur, če pa delam več, sem pa tudi šele ob 23.00 doma...


Ti moraš pa res met rad svojo službo al pa tolk zaslužit, da se ti že 10 let da preživet po 5h na dan na naših jajcih od vlakov. Ti še ni prišlo na pamet, da bi si dobil kako stanovanje bližje svoji službi?

Kar se pa OP tiče...Sam sem se 4 leta vozil v kontra smer (NG-LJ-NG) in se da. Dokler ni kakih zastojev zaradi nesreč al pa pozimi kak sneg na vrhniškem klancu ali okoli postojne, je vse ok. Bi ti pa vseeno predlagal, da če dobiš resnično dobro delo v naših koncih, si tu lahko kako stanovanje najameš. Kaka Vipava ali Ajdovščina bi znala bit zanimiva zate, ker so ponavadi tudi cene najema mal nižje napram NG. Edino ne vem če ma smisel, če se boš s casom res vozil sam 1x na dan dol. Probaj pa boš videl. Sej te nič ne veže, da morš to in tako delat do penzije. Sploh k praviš da si še mlad in nimaš družine. Da bi jst bil v tvojih letih in brez družine, grem magari v tujino, sam da se splača ;)


Ma, otroci hodijo v mojem kraju v šolo in imajo prijatelje, zraven tega pa je kraj, kjer imam službo eno izmed najbolj onesnaženih okolij v Sloveniji in ne želim, da bi otroci odraščali v takem okolju.

solatko ::

odgovornost - najdi si poceni stanovanje v stari Gorici.
Delo krepa človeka

borut_p ::

Jaz delam letno 45kkm. Pa zaenkrat voznja ne predstavlja bistvene tezave - res pa je, da ne vsak dan v isto smer. Tisto - zaenkrat 3x na teden potem pa samo 1x, hitro preraste 4x na teden za vedno :):). Avto menjaj cim prej oz rezi za sluzbeno, saj se firmi bolj splaca, ce imas na boniteto pa tudi tebi. Sem se nekajkrat peljal lj-mb s cliotom - po enem tednu sem menjal na superba :):)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Tole z vožnjo je čisto odvisno od tebe, kako boš to prenašal, tega pa ne moreš vedeti, dokler ne poskusiš ;) (catch 22 perhaps?)...

Sam sem se šest let dnevno vozil iz Mb v Nazarje (90 km v eno smer) in to konec preteklega tisočletja, ko še ni bilo avtoceste, ne vozil s tempomatom, klima v avtu je bila prej izjema kot ne (sem se dobro leto vozil s katrco)... Pa je šlo, sploh čez nekaj časa, ko se nas je nabrala večja skupina in sem vozil praktično en teden na mesec...

Enostavno poskusi in boš videl, kaj to pomeni zate...

... in veliko uspeha ter veselja na novem delovnem mestu...

Lp

Jože

kuall ::

Začel boš moral delat vaje za noge, počepe in tek, da boš izničil vse sedenje v avtu in še v službi.

pegasus ::

borut_p je izjavil:

Avto menjaj cim prej oz rezi za sluzbeno, saj se firmi bolj splaca, ce imas na boniteto pa tudi tebi.
Arctur pa služben avto? A se hecaš? Lahko dobiš služben avion, avta pa zagotovo ne :D

odgovornost ::

Hvala vsem za odzive in dobre želje ob začetku nove službe. Vpeljal bom obvezne dnevne vaje za noge in telo pa bom že zdržal to dodatno sedenje

val46 ::

Ti kar poskusi. Nenazadnje poznam par programerjev(sicer ne dela noben pri Arctutju) ampak vseeno...delajo precej od doma, tako da morda ti čez čas res uspe, da boš rabil it samo 1x na teden v NG. Ni pa nujno, odvisno do samega dela in pa vodstva pri tem podjetju. Je pa po mojih izkušnjah(razen poleti) primorska AC manj obremenjena kot naprimer štajerska, tako da kakih hujših problemov z zastoji ne bi smelo bit. Sploh ker bi se vozil kontra, kot se vozi večina. Tko da, srečno v novi službi. Pa čez kak mesec se oglasi, pa povej kako je ;)

phys ::

Audioknjige! Audible ali pa mp3-ji. Na ta nacin sem sam v preteklosti "prebral" na desetine knjig in se na ta nacin ogromno naucil. Drugace tudi podcasti, soundcloud ipd. - najdes si temo, ki te zanima pa gasa. Srecno v novi sluzbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815350 (10763) Alien123
»

Razdalja med domom in službo

Oddelek: Na cesti
153672 (2979) Arctander
»

Kako daleč se vozite v službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7511361 (8624) gzibret
»

slovenske železnice - nesposobneži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212748 (9803) Karaya 52
»

Mini anketa: Ali uporabljate vlake?

Oddelek: Loža
352170 (1508) delfinus

Več podobnih tem