» »

Kaj je point turističnih agencij?

Kaj je point turističnih agencij?

1 2
3
»

Buggy ::

Ekola odlocitev koncana, danes placani Maldivi na agneciji www.mojimaldivi.si.

Informativno, enostavno. Priskrbeli tudi letalske karte LJ-Dubai-Mali. Ga. Eva zelo ustrezljiva in prijazna, baje bomo pa se istocasno na lokaciji, kar tudi steje :P

Malce naju skrbi, ker je checkout ob 10ih dopoldne...letalo naprej je pa sele ob 23ih...nekam se bo treba dat ta cas. Res da rabis do Mali se priletet z lokalno "kosilnico" in speedboatom sam vseen bo kar nekaj casa viska. Mali verjetno ne predstavlja takega izziva za raziskovanje...kakorkoli. Mogoce rentamo sobo za par ur, pa se se malo spocijes. Kaksen koristen info?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Cez par dni picimo na Maldive, pa me zanima kje lahko pred prazniki (torej fizicna stacuna pon-tor ker potem so prazniki) kupim strom adapter UK->EU ce sem prav pogooglal?

redtech ::

Nevem, raje vprašaj na agencijo.

urosz ::

Na letaliscu ziher

gruntfürmich ::

sigurno na letališču. pa vzami takšnega, ki še ima USB priklučke zraven. moj ga nima in je beda še adapterje zraven vlačit.

https://www.google.com/search?q=potoval...

https://www.enaa.com/vmesni-vtici/skros...

https://www.enaa.com/vmesni-vtici/sveto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

Tnx...dobil zadnji trenutek pred odhodom na izposojo. Lekcija za drugic, da se pripravim pravocasno ;)
Vile na otoku nimajo adapterjev, recepcija tudi ne...na letaliscih pa je takrat vec drugih skrbi ;)

Sicer pa je bila pot tja presenetljivo brezskrbna in organizirana tudi s hidroplani in speedboati brez prisotnosti agenta, prav tako nastanitev in servis na otoku, ki je nekaj kar je treba dozivet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

gruntfürmich ::

tam so že tako zverzirani da čisto vse poteka gladko... od dnevnih izletov do prihoda/odhoda gostov...
na tebi je praktično samo to, da če si omejen z denarjem, da izbereš optimalno storitev in ne tiste ki je takrat 'najglasnejša'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

Sicer pa na otoku vecina osebja iz Indije. Prijaznost osebja je nadpovprecna, meji ze malo na kicasto, ce tega nisi vajen. Vse na nivoju sicer, ampak streze te pri ustih in riti, tud ce noces...ce das pa se napitnino si pa itaq najbolji prijatelj in "best posible servis for you my friend..." tud ce imas all-inclusive :D

Je pa vroce za popizdit zunaj, vlaga taka da se po 100 metrih hoje...tudi ce si izpod tusa, lahko vrnes nazaj.
Vozijo elektricni carti-i in jih poklices na recepcijo, ceprav je otok zgolj 400m x 1000m dolzine.
Restavracij kar zelis, ponudba pestra...okolje pa bozansko in za slehernika, ce ima le moznost must experience, preden jih za vedno vzame...atole mislim ;)

Sibamo zdej na italian food, ki ga imamo rezerviranega...pol pa gledat ognnjemet in futranje morskih psov :)

Ura je 19 zunaj se vedno 31 stopinj morje pa se toplejse :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Mato989 ::

Buggy je izjavil:

Sicer pa na otoku vecina osebja iz Indije. Prijaznost osebja je nadpovprecna, meji ze malo na kicasto, ce tega nisi vajen. Vse na nivoju sicer, ampak streze te pri ustih in riti, tud ce noces...ce das pa se napitnino si pa itaq najbolji prijatelj in "best posible servis for you my friend..." tud ce imas all-inclusive :D

Je pa vroce za popizdit zunaj, vlaga taka da se po 100 metrih hoje...tudi ce si izpod tusa, lahko vrnes nazaj.
Vozijo elektricni carti-i in jih poklices na recepcijo, ceprav je otok zgolj 400m x 1000m dolzine.
Restavracij kar zelis, ponudba pestra...okolje pa bozansko in za slehernika, ce ima le moznost must experience, preden jih za vedno vzame...atole mislim ;)

Sibamo zdej na italian food, ki ga imamo rezerviranega...pol pa gledat ognnjemet in futranje morskih psov :)

Ura je 19 zunaj se vedno 31 stopinj morje pa se toplejse :D


Nice
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Buggy ::

ekola, avantura chillaxinga na rajskem otocju se pocasi koncuje, tezav nobenih, nas pa se caka pot nazaj in hanganje po Male vsaj 4 ure do leta. Rahle pripombe zgolj na room service s timingom (casovno kot se jim sprdne, pa nimas kej dost planirat telovadbe) in filanje minibara ter zalaganja z vodo , ceprav so po blagem negodovanju izkusnjo popravili z vedrom leda :)





...doziveli tudi tropsko neurje, vceraj za 4 ure



...kakor tudi vse kicaste prizore iz brosur...







..pa se flasirana voda, ki jo sami delajo ob vecerji z mantami



cez 20 let mogoce ponoviva...do takrat pa nove destinacije...verjetno ze septembra.
Na agencijo in organizacijo na sploh pa brez pripomb.

Nikonja ::

Izgleda da ti je res čudovito ko, iz meni ne čist jasnega razloga, cel dopust instagramaš na Slo-tech-u svoja doživetja!
Drugič se rajš fokusiraj na svoje foloverje na Instaču, tik-toku in podobdnim, ker njih reeees zanima kaj vsak dan ješ in kolk je vroče!

Samo za info, brez agencije bi imel isto zadovoljstvo in še prišparal še cca med 30-40% - izgubil pa celih par ur za vse to uredit. Ampak če dnar ni problem....

brett ::

Kateri otok, če smem vprašati?

delavec44 ::

Ne pretiravaj. Cele 3 poste je napisal od kar je tam. Če je v tej temi dobil kakšno koristno informacijo, je edino kulturno, da še on kaj napiše za ostale.

brett ::

Nikonja je izjavil:

Izgleda da ti je res čudovito ko, iz meni ne čist jasnega razloga, cel dopust instagramaš na Slo-tech-u svoja doživetja!
Drugič se rajš fokusiraj na svoje foloverje na Instaču, tik-toku in podobdnim, ker njih reeees zanima kaj vsak dan ješ in kolk je vroče!

Samo za info, brez agencije bi imel isto zadovoljstvo in še prišparal še cca med 30-40% - izgubil pa celih par ur za vse to uredit. Ampak če dnar ni problem....


Replika na drugi odstavek...Če želiš na Maldivih biti v enem od resortov + ALL I, potem je preko agencije (nemških seveda!) najceneje. Sploh last minute varianto. Mi gremo konec junija za 10 dni in bo paket za tri malo pod 5k€, namesto slabih 7k€. Če pa se greš malo bolj robinzonovsko, potem pa v lastni režiji. Na resort pozabi, da boš prišel ugodneje v lastni režiji, sploh če bi želel ostati več kot dve, tri noči. In na Maldive se gre, vsaj po mojem mnenju, v relax uživancijo, ne pa avanturizem.

gruntfürmich ::

sj v večino teh morskih otokov se gre na poležavanje do bolečin, ne avanturizem.
zahodnjaki itq drugega ne prakticirajo/poznajo, pa tudi v teh destinacijah drugega načeloma tudi ni. tam so ribiške kolibe in ne stara mesteca kot jih poznamo iz evrope. povej povprečnem zahodnjaku naj gre malo sam izven resorta, pa te bo pisano gledal ker misli da bo umrl...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Pa saj avanturizem kot dopust je itak mimo, pol morš to it kot lajfstyle...

Jaz grem na dopust da si ODPOČIJEM... in manj kot moram mislit, bolj se odpočijem...

Sicer 10 ali 14 dnevno izležavanje do bola mi je tudi malo preveč ampak enako mi je preveč vsak dan nekam skakat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Jaz grem na dopust da si ODPOČIJEM... in manj kot moram mislit, bolj se odpočijem...
to bolje izvedeš 100km od doma kot na drugem koncu sveta. imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz grem na dopust da si ODPOČIJEM... in manj kot moram mislit, bolj se odpočijem...
to bolje izvedeš 100km od doma kot na drugem koncu sveta. imho.


Ja, sicer sploh ni nujno da moram zdoma za dosežt tole...

V osnovi greš na lokacije kot so Maldivi ipd... zaradi lepe plaže in morja, eni pa še za potapljanje ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meee ::

Js pa grem na drug konec sveta ravno za to, da kaj novega doživim in da padem notr v drugo kulturo. To da sem v resortu je sicer fino fajn za par dni, ampak da sem v hotelu, ki je bolj kot ne enak drugim po svetu, le plaža je lepša je seveda fajn, ampak da bi bil to cel point mojega dopusta pa ne.

In ja tudi na dopustu se kdaj zmatraš s kakšnim potepom ali daljšim tripom z vlakom/busom, meni je to fajn, malo poveča občutek doživetja. Načeloma si poskušam življenje doma tako uredit, da ni preveč stresno in da si že v day to day življenju lahko odpočijem (ok to je težko z majhnimi otroci) oz. vsaj relaksiram.

velikBrokoli ::

Kdo bi si mislil, da imajo različni ljudje različne želje o dopustu.. :|

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

sj v večino teh morskih otokov se gre na poležavanje do bolečin, ne avanturizem.
zahodnjaki itq drugega ne prakticirajo/poznajo, pa tudi v teh destinacijah drugega načeloma tudi ni. tam so ribiške kolibe in ne stara mesteca kot jih poznamo iz evrope. povej povprečnem zahodnjaku naj gre malo sam izven resorta, pa te bo pisano gledal ker misli da bo umrl...

Ne posplošuj, zlasti ne stvari, ki jih očitno ne poznaš ravno najbolje.
Na Maldivih se recimo lahko potapljaš, kar je intenziven šport, ne poležavanje. Lahko greš tudi na ribolov, kar je tudi kar naporen šport, ko vlečeš stokilsko tuno ven. Pa srfanje, jadranje, plavanje...

Na Sejšelih ali kakšnem drugem bolj hribovitem otoku greš lahko poleg tega tudi na treking, na kolesarjenje... Na Lomboku imaš recimo Mt. Rinjani, 3726 m visok ognjenik. Na Baliju greš lahko na Agung, 3031 m visok ognjenik.

Marsikdo gre na te tropske turistične otoke na aktivne počitnice, brez poležavanja.

 Bali Bike Park

Bali Bike Park



 Poležavanje na Sejšelih

Poležavanje na Sejšelih



 Poležavanje na Maldivih

Poležavanje na Maldivih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Kar se turističnih agencij tiče, so pa plusi in minusi.
Plus - ni se ti treba ukvarjati z organizacijo, ne pred ne med potovanjem.
Plus - v določenih primerih je ceneje, zlasti če potuješ sam.
Plus - lahko izkoristiš prednosti potovanja v skupini (banalen primer - če si sam, moraš pustiti na plaži obleko, denarnico, telefon, sončna očala..., ko greš v vodo, kar ni vedno najbolj varno početje).

Največji minus - vezan si na skupino, urnik in program potovanja
Minus - v določenih primerih je dražje.
Minus - agencija lahko potovanje odpove in se ti utegnejo načrti za dopust pokvariti.

Konkreten primer. Predlani smo šli štirje na Sejšele. Najprej smo potovanje rezervirali pri agenciji (eni od domačih "popotniških", torej cenejših). Ampak 3 tedne pred odhodom so potovanje odpovedali, ker ni bilo dovolj prijavljenih (pri teh "popotniških" agencijah je to precej pogost pojav). Na srečo se je nekomu od nas dalo ukvarjati z organizacijo in je našel ugodno letalsko povezavo, po internetu smo na enem otoku rezevirali hišo ob morju, in na drugem apartma (ne ravno ob morju), na obeh otokih smo najeli avto. Skupen strošek je bil nekaj nižji od tistega, ki bi ga plačali z agencijo, s tem, da smo bili veliko bolj fleksibilni in smo videli in doživeli več, pa tudi namestitev smo imeli precej boljšo, kot bi jo imeli, če bi šli z agencijo. Ampak če bi šel sam, bi bilo pa z agencijo precej ceneje (najem avta in apartmaja je poceni, če si v štiri, in drag, če si sam).

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Na Maldivih se recimo lahko potapljaš, kar je intenziven šport, ne poležavanje. Lahko greš tudi na ribolov, kar je tudi kar naporen šport, ko vlečeš stokilsko tuno ven. Pa srfanje, jadranje, plavanje...
ja sj, vodene turistične aktivnosti. to je itq vedno na voljo vsepovsod.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Meee je izjavil:

Js pa grem na drug konec sveta ravno za to, da kaj novega doživim in da padem notr v drugo kulturo. To da sem v resortu je sicer fino fajn za par dni, ampak da sem v hotelu, ki je bolj kot ne enak drugim po svetu, le plaža je lepša je seveda fajn, ampak da bi bil to cel point mojega dopusta pa ne.

In ja tudi na dopustu se kdaj zmatraš s kakšnim potepom ali daljšim tripom z vlakom/busom, meni je to fajn, malo poveča občutek doživetja. Načeloma si poskušam življenje doma tako uredit, da ni preveč stresno in da si že v day to day življenju lahko odpočijem (ok to je težko z majhnimi otroci) oz. vsaj relaksiram.



Nekaj je zmatraš se fizično od potepa, drugo je pa stres od šihta, deadline(ja tudi zamude na vlak, letalo itd... so stres), budilka ipd... Jaz govorim o drugem... To da te nekdo oropa na potovanju je tudi stres... če ležiš v resortu je pač za to veliko manjša verjetnost kot če skačeš po zakotnih ulicah v vukojebini neke države...

Največji minus - vezan si na skupino, urnik in program potovanja


Pa to drži? Saj agencije ponujajo tudi samo namestitve in letalo do tja in nisi z ničemer vezan na skupino?

Dejansko je načeloma največji minus agencije ker je običajno veliko dražje... (torej ranga nekaj 10%)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

Mato989 je izjavil:


Največji minus - vezan si na skupino, urnik in program potovanja


Pa to drži? Saj agencije ponujajo tudi samo namestitve in letalo do tja in nisi z ničemer vezan na skupino?

Dejansko je načeloma največji minus agencije ker je običajno veliko dražje... (torej ranga nekaj 10%)


Običajno ni "veliko" dražje. Ker ima agencijo lahko čarterski polet, in ker vnaprej zakupijo zmogljivosti hotela in imajo zato popuste, je lahko tudi ceneje. Sploh če izkoristiš kakšen "last minute" (agenciji je v interesu, da do konca napolni čartersko letalo in vnaprej zakupljene zmoljigovisti v hotelu, in če zanimanja ni dovolj, v zadnjem trenutku ponudijo nižje cene).

Drugače pa, imaš dve vrsti aranžmajev - ko si ves čas v istem hotelu, ali pa se potuje in si običajno vsak drugi dan v drugem hotelu. No, ali pa kakšna kombinacija - en teden potovanja in en teden nekje na istem mestu.

Če si ves čas na istem mestu, je v bistvu samo stvar dveh ali treh rezervacij (pot do hotela in hotel), zato je smisel potovanja z agencijo še najmanjši. Ampak če greš z agencijo, si vseeno vezan na tisti hotel, če ti je všeč ali ne. Če potuješ v lastnem aranžmaju, si lahko glede namestitve bolj fleksibilen in se lahko tudi preseliš kam drugam. Sploh če na to misliš od začetka in nimaš vnaprej vsega rezerviranega in plačanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

brett ::

Mi2 (otrok) po Evropi striktno v lastni režiji, prav tako S. Amerika.
Maldivi so malce specifika, ker so res arhipelagi majhnih otočkov, kjer boš težko kaj športal, odkrival kulturo, itn. Tja greš, da daš možgane na off (seveda lahko tudi v prvem domačem gozdu, hribčku!), razvajaš brbončice in pa predvsem oči: z naravo, ki bo našim zanamcem samo še na slikah mogoča in je čisto nekaj posebnega.
Bistvo npr. Maldivov pa so po mojem mnenju podvodni biseri, ki jih Evropejci najbližje sicer lahko vidimo v Rdečem morju, a ne v takem obsegu in sijaju. Mi2 sva bila leta 2011 prvič. Razloga: vsaj 1x v življenju videti takšne otočke in vsaj 1x videti ta bajni podvodni svet. In nama je bilo vredno vsakega centa.

Sedaj pa bi rada to pokazala še hčerki. Da vsaj 1x to doživi. Ker svet je postal zelo nestanoviten, geopolitika muhasta.
Gremo predvsem zaradi podvodnega sveta - za naju je to prava ekstaza, hčerka pa je tudi navdušena nad živalmi; pa možgane na off in se pustiti razvajati ter vsaj za nekaj dni zamenjati naše evropsko okolje.
Drugače pa dol ni hotelov. Povečini so bungalovi - imaš svojega, manjše hišice. Za rekreacijo je kar nekaj športnih površin. Za adrenalince pa seveda vodni športi.

Drugače v t. i. dežele 3.sveta, sploh z otrokom, bi šel raje preko agencij. Pa ne ala Sonček, Palma, Kompas, ki so zame instant agencije, ampak z manjšimi (special.) ponudniki, ki organizirajo manjše skupine in se naredi osnovni plan, detajli pa sproti prilagajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turistični obisk revnih krajev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614155 (2194) WizzardOfOZ
»

Cena dopusta lastna režija vs agencija

Oddelek: Loža
172684 (768) Utk
»

potovati sam ali raje cakat?

Oddelek: Loža
262646 (958) Smartydug
»

Popotniške počitnice

Oddelek: Loža
144801 (4361) rainyman
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223379 (144) Pujcek

Več podobnih tem