» »

samsung s10+ ali DSLR

samsung s10+ ali DSLR

Andrej55 ::

Kakšna priporočila za fotografiranje pokrajine? Ali se lahko npr Samsung s10+ primerja z nižje-srednje cenovnim DSLR fotoaparatom in objektivom?
lp

blackbfm ::

Z obseznejso post produkcijo in high res printe bo dslr boljsi

Za klocat jpgje in instagram pa zna bit tam tam

Gagatronix ::

Ce bi rad karkoli profesionalnega delal, definitivno DSLR.

bedarija ::

če bo slikanje tvoj glavni prihodek, vsekakor DSLR zaradi dodatkov in bolj profesionalno zgleda ko prideš z DSLR-om do stranke, ne pa da mobitel vržeš na tripod. drugače pa absolutno raje investiraj denar v telefon z dobro kamero, večkrat bo s tabo kot velik dslr, takoj je pripravljen samo iz žepa potegneš, en klik ap so slike na spletu.

sicer imaš pa na youtubu verjetno veliko videov tipa samsung 10+ vs professional nikon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

DostMam ::

Če govorimo izključno o fotografiranju pokrajine je, po moje, telefon bolj praktičen. Prednosti izgubi takrat, ko boste iz trenutka hoteli iztisniti več kot le povprečno fotografijo.
Sam sem sicer prepričani zagovornik fotoaparata. Zapreti eno oko in pokukati skozi objektiv: neprecenjlivo!

Andrej55 ::

Tudi sam se bolj nagibam k telefonu in uporabi raznih leč. Ali ima kdo izkušnje z uporabo leč za telefone in z ND filtri?

lp

vnetidebater ::

Andrej55 je izjavil:

Kakšna priporočila za fotografiranje pokrajine? Ali se lahko npr Samsung s10+ primerja z nižje-srednje cenovnim DSLR fotoaparatom in objektivom?
lp


čimboljši telefon. DSLRja ne boš vedno vlačil s sabo.

Najboljše fotke nastanejo ko nisi pripravljen da jih boš naredil..torej takrat ko imaš v žepu zgolj telefon.
DSLR se ti splača kupit zgolj takrat ko se s fotografijo začneš že napol profesionalno ukvarjat. Za amaterstvo je telefon dovolj.

Čudovite fotke lahko narediš tudi na 150 EUR vrednem telefonu, če znaš fotkat. ne boš magično delal boljših fotk samo zato ker imaš DSLR za 1000 EUR in gor lečo za 2000 EUR.

Če pa te je moj post užalil pa itak že veš odgovor...kupi DSLR in nehaj spraševat.

Zgodovina sprememb…

Andrej55 ::

Imam Samsung s10+ in dela dobre fotke, sploh v PRO MODE, ko lahko izbiraš nastavitve. Sprašujem zato, ker me zanima tudi mnenje nekoga, ki amatersko uporablja DSLR in telefon.

weasel ::

Glede leč in ND filtrov na telefonih imam jaz precej slabo mnenje, kar precej poslabša kvaliteto.
Jaz prisegam na DSLR oz. zadnje čase na kak manjši mirrorless z izmenljivimi objektivi, kjer je verjetnost, da ga boš vzel s sabo večja.

pegasus ::

DostMam je izjavil:

Zapreti eno oko in pokukati skozi objektiv: neprecenjlivo!
Ja, približno tako kot analogni gramofon ... to je aktivnost, ki počasi tone v pozabo ...

Sicer pa ja, DSLR je out, mirrorless je in. Je na trgu kar nekaj "žepnih" modelov, ki so še vedno razred ali dva nad telefoni po kvaliteti slike. Je pa res, da nimajo "one click to instagram" funkcionalnosti in se je potrebno na koncu dneva vsest za pc, prenest slike, jih malo posortirat in popedenat in narest z njimi, kar jim je pač usojeno.

Tadeja321 ::

Jaz sem lani po dolgemn premisleku kupila DSLR. Je sicer jama brez dna, ker vedno hoces vec (objektivi). Je storast, ampak ga vseeno vlacim sabo kamorkoli grem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat

Oddelek: Pomoč in nasveti
212280 (1859) eric_cartman
»

Bodo brezrcalne kamere izpodrinile DSLR ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6511810 (10633) no comment

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20426046 (22888) bluefish
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511921 (5589) JayKay

Več podobnih tem