» »

Število rojstev na Kitajskem bo letos padlo za več kot 10% na manj kot 9M

Število rojstev na Kitajskem bo letos padlo za več kot 10% na manj kot 9M

«
1
2 3

Chalky ::

Chinese births at risk of falling below 9 million in accelerating crisis



- Število rojstev na Kitajskem je v drastičnem padcu, z ocenami, da bo letos padlo za več kot 10% na manj kot 9 milijonov.
- Število novorojenčkov v zadnjih petih letih se je zmanjšalo za 40%, pričakuje pa se, da bo število rojstev leta 2023 najnižje v zgodovini komunistične vladavine.
- Gospodarstvo kljub koncu omejitev zaradi COVID-19 še vedno šepeta, z nizkimi dohodki v zasebnem sektorju in visoko brezposelnostjo med mladimi.
- Visoki stroški vzgoje otrok, še posebej zaradi visoke stopnje nadaljnjega izobraževanja (60% kitajskih otrok), odvračajo mlade generacije od ustvarjanja družine.
- V letu 2022 je 46% otrok predstavljalo prvorojenčke, kar je 49% manj kot leta 2019, kar nakazuje, da se številni pari odločajo ostati brez otrok.
- Ukinitev omejitev rojstev leta 2021, ki je omogočila pare imeti tretjega otroka, ni imela želenega učinka, saj se je število novorojenčkov, ki niso bili prvi otrok para, zmanjšalo za 43% v petih letih.
- Posledice prejšnje "one-child" politike v Pekingu vključujejo zmanjšanje števila bodočih mater, s 20% upadom žensk v starosti od 20 do 39 let do leta 2030.
- Naraščanje števila ločitev prav tako prispeva k upadu rojstev, saj je poročanih 1,97 milijona ločitev od januarja do septembra 2023, kar je 25% več kot v istem obdobju leta 2021.
- Peking spodbuja ženske k rojevanju otrok, vključno z načrti za povečanje izobraževanja o zakonu, starševstvu in družinskih vrednotah ter spodbujanje podpore rojstvom otrok.
- Upadanje rodnosti lahko dolgoročno privede do pomanjkanja delovne sile, zato vlada razmišlja o dvigu zakonske starosti za upokojitev v petletnem načrtu do leta 2025.

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Socie...

mtosev ::

Me zanima, če ima tole povezavo na one child policy, ki so ga imeli na kitajskem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Chalky ::

Tabela Kitajske demografije v zadnjih 15 letih (V zadnjih 5 letih je vse skupaj v prostem padu):



Najbolj črn scenarij že letos napoveduje da bi lahko število novorojenčkov padlo pod 8.5 milijona. Smrtnih žrtev bo verjetno letos 11 milijonov kar pomeni da bo Kitajska samo letos izgubila za eno Slovenijo ljudi (2.5M). Za primerjavo za kakšen problem gre, v ZDA so prejšnje leto imeli 3.2M rojstev s tem da imajo ZDA 4x manj ljudi kot Kitajska. Čez 5 let bo Kitajska v takem tempu samo še na polovici rojstev ZDA. Očitno so tiste projekcije da bo imela Kitajska leta 2100 okoli 450-550 milijonov ljudi kar prave, če bo šlo tako naprej.

starfotr ::

Ah, vsak razviti svet ima problem s tem.

Razvijajo se hitro in normalno, da imajo posledično te težave.

V Afriki nimajo nobenih problemov z zadostnim številom rojstev.

Chalky ::

starfotr je izjavil:

Ah, vsak razviti svet ima problem s tem.

Razvijajo se hitro in normalno, da imajo posledično te težave.

V Afriki nimajo nobenih problemov z zadostnim številom rojstev.


Samo problem je ker v primeru Kitajske ne poznamo "ekonomske doktrine" s katero bi se vse skupaj dalo rešiti. Pri manjših državah še nekako lahko vse skupaj spremeniš z migracijami v primeru Kitajske to odpade ker bodo po letu 2050 morali vsako leto sprejeti po 10 milijonov ljudi da vse skupaj nadomestijo kar se jasno ne bo zgodilo.

Na Kitajskem bo moral mladoletnik skrbeti in financirati po 5-6 upokojencev (2050 naprej). Koliko proračuna bo šlo za oskrbo starejših? Kdo bo financiral gradnjo novih bolnic in domov za ostarele? To bo tam grozno. To je v bistvu konec Kitajske, si ne predstavljam kako bo lahko 30% prebivalstva skrbelo za ostalih 70%. Morda bodo dosegli kakšen tehnološki napredek ampak čas se hitro izteka in pri demografiji je problem da ko gre enkrat navzdol se vse skupaj izjemno hitro pospešuje in je težko vse skupaj ustaviti. Sploh pa ko govorimo o takšni masi ljudi.

Indija bo očitno naslednja velesila. Leta 2100 jih bo za dobro milijardo več kot Kitajcev. Imajo pa bistveno boljšo demografsko sliko in sicer bo rodnost rasla vse do leta 2080 ko jih naj bi bilo okoli 1700 milijonov. Leta 2100 naj bi jih bilo okoli 1500 milijonov kar bo 3.5x toliko kot Kitajcev (trenutne projekcije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Scaramouche3 ::

Po drugi strani, bodo tudi morali razpoloviti populacijo, ker drugače ne bodo zmogli nahraniti naroda.
Današnji Kitajec poje 2x do 3x manj kot Evropejec, samo bodo zrasli in za 50 let bili na naši kalorični porabi.
Kitajska uvaža veliko hrane in ima veliko zemlje ki ni tako plodna.
To pomeni vojno, če ne bodo zmogli nahraniti ljudi v svoji državi, ki bodo padli na milijardo, porabili pa veliko več...

China's Imports and Exports of Food. China has become increasingly reliant on imports to account for changing consumption habits. Between 2003 and 2017, China's food imports grew from just $14 billion to $104.6 billion.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Tudi mi imamo trenutno cca. samo 900 k delovno aktivnih. In seveda nam bo padalo skozi leta.

Vse anomalije zrihtajo vojne. Če ne bo zneslo, bo pa malo množičnega klanja.

Chalky ::

starfotr je izjavil:

Tudi mi imamo trenutno cca. samo 900 k delovno aktivnih. In seveda nam bo padalo skozi leta.

Vse anomalije zrihtajo vojne. Če ne bo zneslo, bo pa malo množičnega klanja.



Par 100k se da nadomestiti, par 100 milijonov pa ne.

MadMicka ::

Tudi, če zemlja ni najbolj plodna, nič hudega, bistvo je, da imajo dovolj vode. Poglej Izrael, ki iz puščave izvaža hrano npr., njihova stvar, kdaj se bodo odločili, da dvignejo kmetijstvo na višji nivo.

Scaramouche3 ::

MadMicka je izjavil:

Tudi, če zemlja ni najbolj plodna, nič hudega, bistvo je, da imajo dovolj vode. Poglej Izrael, ki iz puščave izvaža hrano npr., njihova stvar, kdaj se bodo odločili, da dvignejo kmetijstvo na višji nivo.


More than 40 percent of China's arable land is suffering from degradation, official news agency Xinhua said, reducing its capacity to produce food for the world's biggest population.

The rich black soil in northern Heilongjiang province, which forms part of China's bread basket, is thinning, while farmland in China's south is suffering from acidification, the report said, citing agriculture ministry statistics.

Chalky ::

Scaramouche3 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Tudi, če zemlja ni najbolj plodna, nič hudega, bistvo je, da imajo dovolj vode. Poglej Izrael, ki iz puščave izvaža hrano npr., njihova stvar, kdaj se bodo odločili, da dvignejo kmetijstvo na višji nivo.


More than 40 percent of China's arable land is suffering from degradation, official news agency Xinhua said, reducing its capacity to produce food for the world's biggest population.

The rich black soil in northern Heilongjiang province, which forms part of China's bread basket, is thinning, while farmland in China's south is suffering from acidification, the report said, citing agriculture ministry statistics.


Zato ima Kitajska tudi samo en časovni pas za celotno državo kljub temu da so tako velike kot ZDA ki imajo 4 časovne pasove za svoj mainland. To pa zaradi tega ker je 93% celotnega Kitajskega prebivalstva na Vzhodnem delu saj je Zahodni del neposeljen saj so pogoji za življenje neznosni. Gorovja, puščave in nerodovidna zemlja. Zato so ZDA v bistvu precej večje od Kitajske kar se tiče pogojev za življenje kljub temu da so po velikosti praktično enake velikosti. V ZDA lahko recimo tudi v Montani živiš povsem normalno saj so pogoji povsem primerni za življenje. Celo v Coloradu, Utahu ter Arizoni imaš predele kjer se da živeti.

ZDA imajo pa še eno ogromno prednost saj imajo največ rodovidne zemlje na svetu. Indija je takoj na drugem mestu kljub temu da je 3x manjša po površini od ZDA in Kitajske. ZDA so dovolj velike da bi tam zlahka živelo 3 milijarde ljudi pa bi bili še vedno samozadostni kar se tiče nafte, plina in hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

delavec44 ::

Chalky je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ah, vsak razviti svet ima problem s tem.

Razvijajo se hitro in normalno, da imajo posledično te težave.

V Afriki nimajo nobenih problemov z zadostnim številom rojstev.


Samo problem je ker v primeru Kitajske ne poznamo "ekonomske doktrine" s katero bi se vse skupaj dalo rešiti. Pri manjših državah še nekako lahko vse skupaj spremeniš z migracijami v primeru Kitajske to odpade ker bodo po letu 2050 morali vsako leto sprejeti po 10 milijonov ljudi da vse skupaj nadomestijo kar se jasno ne bo zgodilo.

Na Kitajskem bo moral mladoletnik skrbeti in financirati po 5-6 upokojencev (2050 naprej). Koliko proračuna bo šlo za oskrbo starejših? Kdo bo financiral gradnjo novih bolnic in domov za ostarele? To bo tam grozno. To je v bistvu konec Kitajske, si ne predstavljam kako bo lahko 30% prebivalstva skrbelo za ostalih 70%. Morda bodo dosegli kakšen tehnološki napredek ampak čas se hitro izteka in pri demografiji je problem da ko gre enkrat navzdol se vse skupaj izjemno hitro pospešuje in je težko vse skupaj ustaviti. Sploh pa ko govorimo o takšni masi ljudi.

Indija bo očitno naslednja velesila. Leta 2100 jih bo za dobro milijardo več kot Kitajcev. Imajo pa bistveno boljšo demografsko sliko in sicer bo rodnost rasla vse do leta 2080 ko jih naj bi bilo okoli 1700 milijonov. Leta 2100 naj bi jih bilo okoli 1500 milijonov kar bo 3.5x toliko kot Kitajcev (trenutne projekcije).


En Covid bodo dali ven in bo popucal starejšo populacijo.

Mato989 ::

Chalky je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ah, vsak razviti svet ima problem s tem.

Razvijajo se hitro in normalno, da imajo posledično te težave.

V Afriki nimajo nobenih problemov z zadostnim številom rojstev.


Samo problem je ker v primeru Kitajske ne poznamo "ekonomske doktrine" s katero bi se vse skupaj dalo rešiti. Pri manjših državah še nekako lahko vse skupaj spremeniš z migracijami v primeru Kitajske to odpade ker bodo po letu 2050 morali vsako leto sprejeti po 10 milijonov ljudi da vse skupaj nadomestijo kar se jasno ne bo zgodilo.

Na Kitajskem bo moral mladoletnik skrbeti in financirati po 5-6 upokojencev (2050 naprej). Koliko proračuna bo šlo za oskrbo starejših? Kdo bo financiral gradnjo novih bolnic in domov za ostarele? To bo tam grozno. To je v bistvu konec Kitajske, si ne predstavljam kako bo lahko 30% prebivalstva skrbelo za ostalih 70%. Morda bodo dosegli kakšen tehnološki napredek ampak čas se hitro izteka in pri demografiji je problem da ko gre enkrat navzdol se vse skupaj izjemno hitro pospešuje in je težko vse skupaj ustaviti. Sploh pa ko govorimo o takšni masi ljudi.

Indija bo očitno naslednja velesila. Leta 2100 jih bo za dobro milijardo več kot Kitajcev. Imajo pa bistveno boljšo demografsko sliko in sicer bo rodnost rasla vse do leta 2080 ko jih naj bi bilo okoli 1700 milijonov. Leta 2100 naj bi jih bilo okoli 1500 milijonov kar bo 3.5x toliko kot Kitajcev (trenutne projekcije).



Evtanazije je resitev

Kitajska bo uspavala ljudi po 5 letih pebzije

Ce ne bodo hotli ali zmogli delat

Konec ponzijevega sistemaa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lynxslo5 ::

Kitajska gre po poti Japonske in Južne Koreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

MajorM ::

Scaramouche3 je izjavil:

...
Današnji Kitajec poje 2x do 3x manj kot Evropejec, samo bodo zrasli in za 50 let bili na naši kalorični porabi.


Kaj!?! Verjetno te narobe razumem kaj tukaj misliš, ker dvomim da povprečen kitajec poje polovico mojih kalorij in živi normalno. Si mislil glede na skupno proizvedeno hrano (in glede na to koliko jo mi zavržemo)?

Baja ::

hmm, 15 let nazaj ko sem bil pri domačinih tam so pojedli 2x vec kot jaz. jedli so 5x na dan pa še kakšen prigrizek vmes. bi pa rekel da je njihova hrana manj kalorična, 99.99% jih je malih slokih, nevem če sem videl kakšnega res debelega kitajca.

Glugy ::

Ja zdej je Indija tista taglavna pri populaciji. Ne bomo več za hec govoril da jih je tok k Kitajcev ampak tok k Indijcev. No sej najprej smo govoril da jih je tok k Rusov ampak ja tud te so že daleč zadaj.

mtosev ::

Rusov je vse manj. In zapuščajo državo zaradi vojne v Ukrajini.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bciciban ::

Afrika bo povozila vse.

D3m ::

mtosev je izjavil:

Me zanima, če ima tole povezavo na one child policy, ki so ga imeli na kitajskem.


Seveda, da je. :)

Ampak so prepozno odkrili to spoznanje, ko so delali pogodbo z USA oz. NVO organizacijami.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

starfotr ::

S kitajsko hrano mora biti nekaj zelo narobe, glede na to da so bili v revščini in lakoti, sedaj pa klub zmanjšanju kmetijskih površin in z manj kmeti še celo izvažajo hrano.

sbawe64 ::

Tu sem se igral s projekcijo števila prebivalcev v 2100 po nekaterih državah
https://slo-tech.com/forum/t820496/p807...

Poleg Kitajske podobna usoda (-50%) čaka Južno Korejo (-50%) in Japonsko (-30%).

Medtem bo Indija država z največ prebivalci 1,533M, sledi Kitajska s pol manj 771M, Nigerija 546M, Pakistan 487M, demokratična republika Kongo 431M, ZDA 394M, Etiopija 323M, Indonezija 297M, Tanzanija 244M, Egipt 205M (in druge z manj kot 200 milijoni prebivalcev).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Chalky ::

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej. Afrike ne bo mogel ustaviti čisto nihče, pravzaprav nihče ne bo prišel niti blizu temu kar bo imela Afrika. Afrika je celina z daleč največ naravnimi bogastvi na svetu tako da Afrika v bistvu ne bo potrebovala nikogar ko se enkrat postavijo na noge. Jaz sem že nekaj let nazaj napovedal da bodo Afriške države ustanovile svojo "Evropsko Unijo" v bistvu so jo že preko "African Union". Enako bodo storili s skupno vojsko ter skupno valuto (podobno kot Evro). To je že probal Gadafi in so ga po hitrem postopku likvidirali, ob naslednjem poskusu to ne bo več mogoče ker bo Afrika že precej močnejša. Afrika bo čez čas tudi povsem svoj svet in ne bo sledila niti UN-ju niti ostalih mednarodnim organizacijam saj bodo imeli svojo organizacijo in bodo mednarodne odločitve sprejemali na podlagi svojih interesov. Jaz sem leta nazaj (ko Kitajska še ni imela svoje mednarodne vesolje postaje) trdil da bomo imeli v prihodnosti več različnih vesoljskih postaj ter da naša ne bo več "mednarodna". Takrat sem trdil da bodo Kitajci zgradili svojo, Indijci svojo, ter Africa svojo. In točno to se že dogaja, Kitajci so svojo že zgradili (prvi del), Indija dela na tem, Africa pa bo zagotovo nekega dne zgradila svojo. In tako bo praktično na vseh področjih.

Če Afrika stopi skupaj je z Zahodom konec in to se bo nekega dne zagotovo zgodilo, imeli bodo svojo valuto, enotno vojsko, enotno mednarodno vesoljsko postajo, svoje Združene narode preko katerih bodo sprejemali odločitve na podlagi svojih interesov itd. Ravno prejšnji teden sem malce gledal številke...recimo Nigerija leta 2100, okoli 750 milijonov ljudi oziroma več kot celoten Evropski kontinent vključno z Rusijo in Turčijo ter Veliko Britanijo skupaj. To je samo Nigerija. Laos bo prvo mesto s 100 milijoni ljudi.

Tule samo prvih 10 leta 2100:

Nigerija: 728 milijonov
Kongo: 430 milijonov (s tem da bo tudi leta 2100 rast še vedno skoraj 1% se pravi gladko preko 500 milijonov)
Etiopija: 322 milijonov
Tanzania: 240 milijonov (rast prebivalstva skoraj 1% po letu 2100)
Egipt: 200 milijonov
Sudan: 141 milijonov
Angola: 132 milijonov
Uganda: 130 milijonov
Kenya 120 milijonov
Mozambik: 107 milijone

2.5 milijarde samo pri prvih 10 držav. Africa ima 54 držav, potem je še skoraj 20 držav v rangu med 90-100 milijonov. Skratka skupaj jih bo leta 2100 skoraj 5 milijard. Ni pogojev da jih lahko kdo ustavi oziroma da lahko z njimi tekmujemo. Afriško gospodarstvo bo leta 2050 presegalo 27 Trilijonov dolarjev (GDP) kar bo precej blizu Evropskemu, čeprav bo v Afriki kljub temu tam še vedno revščina ker jih je tako veliko. Bo pa to dovolj da ostale okupatorje morda končno pomečejo ven in da začnejo krojiti svojo usodo sami.

Zgornje številke so trenutne projekcije in si jih nisem izmislil da ne bo kdo mislil da sem si številke izmislil. Seveda se lahko vmes spremeni še marsikaj. Lahko da bo Afriško prebivalstvo še bistveno večje, lahko pa da bo tudi manjše od trenutnih projekcij. Vsekakor bo pa Africa center sveta okoli 2100, ko nas nebo več.

Mato989 ::

Problem je da številke ljudi pomenijo nič če lahko z 1 gumbom vse zradiraš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

In mi še vedno dajemo pomoč revežem v Afriki.
Edino kondome in drugo kontracepcijo jim je za pošiljat, nič drugega.

aviator ::

starfotr je izjavil:

Tudi mi imamo trenutno cca. samo 900 k delovno aktivnih. In seveda nam bo padalo skozi leta.

Vse anomalije zrihtajo vojne. Če ne bo zneslo, bo pa malo množičnega klanja.


Samo v vojnah je ponavadi preminil del prebivalstva ujet v "youth bulge".

Kvečjemu, če se bodo šli boomerji stepst z berglami. Samo tega filma ne bo. Vpoklic bo za mladino, sami pa bodo še naprej veselo poganjali E-kolesa, a se seveda prikazovali kot napol mrtve.

Le poglej si Rusijo in Ukrajino. Obe državi demografsko propadata, starci v varnih naslanjacih pa bodo med seboj poklali se tisto mladost,ki je ostala.

suzu ::

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej. Afrike ne bo mogel ustaviti čisto nihče, pravzaprav nihče ne bo prišel niti blizu temu kar bo imela Afrika. Afrika je celina z daleč največ naravnimi bogastvi na svetu tako da Afrika v bistvu ne bo potrebovala nikogar ko se enkrat postavijo na noge. Jaz sem že nekaj let nazaj napovedal da bodo Afriške države ustanovile svojo "Evropsko Unijo" v bistvu so jo že preko "African Union".


Ja, imaš neke čudne ideje, ker ne veš, da po celotni centralni Afriki hara Francija, vse ostalo, kar je bilo vrednega, pa so Kitajci pokupili tačas, ko so se glupi EU in ZDA drkali z Arabci. Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje, s tem, da se procent iz leta v leto dviga.

Na, s tem, da je Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let, zdaj pa vlaganja padajo in so nekje na dveh miljardah v letu 2023, kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili:


Da globalnega segrevanja sploh ne omenjamo, afrika bo samo spet kolonija, tokrat Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

TezkoDihanje ::

suzu je izjavil:

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej. Afrike ne bo mogel ustaviti čisto nihče, pravzaprav nihče ne bo prišel niti blizu temu kar bo imela Afrika. Afrika je celina z daleč največ naravnimi bogastvi na svetu tako da Afrika v bistvu ne bo potrebovala nikogar ko se enkrat postavijo na noge. Jaz sem že nekaj let nazaj napovedal da bodo Afriške države ustanovile svojo "Evropsko Unijo" v bistvu so jo že preko "African Union".


Ja, imaš neke čudne ideje, ker ne veš, da po celotni centralni Afriki hara Francija, vse ostalo, kar je bilo vrednega, pa so Kitajci pokupili tačas, ko so se glupi EU in ZDA drkali z Arabci. Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje, s tem, da se procent iz leta v leto dviga.

Na, s tem, da je Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let, zdaj pa vlaganja padajo in so nekje na dveh miljardah v letu 2023, kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili:


Da globalnega segrevanja sploh ne omenjamo, afrika bo samo spet kolonija, tokrat Kitajske.


kitajske investicij:



laž:
Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let


laž:
kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili


ne bom šel niti preverjat, ampak 99% je tudi laž:
Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje,


Na kratko: Kitajska se je enostavno upehala. Nekaj mesecev nazaj so imeli prvič po 20+ letih neto investicijski odliv.

Chalky ::

suzu je izjavil:

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej. Afrike ne bo mogel ustaviti čisto nihče, pravzaprav nihče ne bo prišel niti blizu temu kar bo imela Afrika. Afrika je celina z daleč največ naravnimi bogastvi na svetu tako da Afrika v bistvu ne bo potrebovala nikogar ko se enkrat postavijo na noge. Jaz sem že nekaj let nazaj napovedal da bodo Afriške države ustanovile svojo "Evropsko Unijo" v bistvu so jo že preko "African Union".


Ja, imaš neke čudne ideje, ker ne veš, da po celotni centralni Afriki hara Francija, vse ostalo, kar je bilo vrednega, pa so Kitajci pokupili tačas, ko so se glupi EU in ZDA drkali z Arabci. Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje, s tem, da se procent iz leta v leto dviga.

Na, s tem, da je Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let, zdaj pa vlaganja padajo in so nekje na dveh miljardah v letu 2023, kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili:


Da globalnega segrevanja sploh ne omenjamo, afrika bo samo spet kolonija, tokrat Kitajske.


Francija? Francija že zdaj nima za burek. Ali jih ni Niger nekaj tednov nazaj vrgel ven iz države? Zakaj misliš da je lahko Francija še nekaj drezala v Niger? Zato ker ima Niger ubogih 25 milijonov ljudi in ima Francija izjemno srečo da imajo tako malo prebivalcev drugače bi jih že prej vrgli iz države. Niger je država ki ima skoraj najmanj če ne kar najmanj prebivalcev v Afriki (če odštejemo kakšno Libijo) in zato so Francozi tam še lahko glavni, čez 20 let bo imel Niger 50 milijonov ljudi kar bo že prevelika zaloga za majhno Francijo. Časi kjer so Francozi lahko diktirali Afriki se počasi zaključujejo in to je tudi lep dokaz zdaj ko želi Francija skupaj spraviti koalicijo Zahodnih Afriških držav da se spravijo na Niger ker sami bi dobili po glavi.

Kitajska bo imela po letu 2050 toliko notranjih problemov da zagotovo ne bo mogla kontrolirati celotne Afrike. Leta 2100 jih bo pa 10x manj kot Afričanov, to bo mali palček proti Afriki. Kljub temu si pozabil še eno bistveno stvar in sicer da je pred Afriko še Indija, Indija bi lahko potencialno blokirala Kitajski dostop do Afriškega kontinenta. Zato tudi pravim da je Indija v precej boljši geografski legi kar se tiče trgovine (uvoz-izvoz). Indija bo imela dostop do največjega trga na svetu, so precej bližje Afriki kot recimo ZDA, Evropa, kaj šele Kitajska ki je na drugi strani. Indija lahko kar precej pokvari načrte Kitajski. Indijski ocean bo pomembna točka za dostop do Afriškega kontinenta in tam bo Indija glavna.

Kar se tiče globalnega segrevanja bo pa za vse hudo ne samo za Afriko.

Lonsarg ::

Hja migracije so zgolj rešitev zahoda (zelo slaba kratkoročna rešitev mimogrede), ampak ta rešitev nikakor ni aplikativna za azijce (niti Kitajce niti Japonce niti Korejce) ker niso tako kulturno samomorilni kot je zahod.

Azijci bodo morali kako bolj proper rešitev najti od zahoda, recimo plačevanje nadomestnih mater za namen vzdrževanja populacije.

nejcek74 ::

ja no, al pa mogoče preit na gospodarski model, ki ni osnovan na naraščanju števila ljudi.

WhiteAngel ::

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej.


Z afriškim mindsetom nedela bo ta celina za vedno tretji svet, belec pa za njih denarnica na dveh nogah. Ne vidim, kaj bo drugače čez nekaj generacij? Če ciljaš na prebivalstvo Afrike, se bo to naglo zmanjšalo, ko bo spet kakšen večji konflikt dol. Vzemi UA-RU ali Palestino in pomnoži z 10, da prideš do številke genocidov v afriškem slogu (Ruanda...). To je grozljivo.

aviator ::

TezkoDihanje je izjavil:

suzu je izjavil:

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej. Afrike ne bo mogel ustaviti čisto nihče, pravzaprav nihče ne bo prišel niti blizu temu kar bo imela Afrika. Afrika je celina z daleč največ naravnimi bogastvi na svetu tako da Afrika v bistvu ne bo potrebovala nikogar ko se enkrat postavijo na noge. Jaz sem že nekaj let nazaj napovedal da bodo Afriške države ustanovile svojo "Evropsko Unijo" v bistvu so jo že preko "African Union".


Ja, imaš neke čudne ideje, ker ne veš, da po celotni centralni Afriki hara Francija, vse ostalo, kar je bilo vrednega, pa so Kitajci pokupili tačas, ko so se glupi EU in ZDA drkali z Arabci. Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje, s tem, da se procent iz leta v leto dviga.

Na, s tem, da je Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let, zdaj pa vlaganja padajo in so nekje na dveh miljardah v letu 2023, kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili:


Da globalnega segrevanja sploh ne omenjamo, afrika bo samo spet kolonija, tokrat Kitajske.


kitajske investicij:



laž:
Kitajska vlagala po 50-60 miljard dolarjev v Afriko skoraj 20 let


laž:
kar si lahko gladko razlagaš, da so že vse kar je bilo vrednega pokupili


ne bom šel niti preverjat, ampak 99% je tudi laž:
Največji lastnki afriških rudnikov so Kitajci imajo pa v lasti 7% afriške zemlje,


Na kratko: Kitajska se je enostavno upehala. Nekaj mesecev nazaj so imeli prvič po 20+ letih neto investicijski odliv.


Jah pokojiti se želijo,oddajati,srečno ziveti, okupirati krizake ter obiti cel svet. En masse. Ter seveda financirati to z oddajo stanovanj, ki jih nihče ne bo najel saj ni ljudi.

Boomerji vse počno masovno, tekmujejo med sabo o isti bedariji, če ima on bom imel tudi jaz.

Če družba nima dovolj podmladka, pač propade.

Ni pa jim jasno,da obubožani mladina ,ki nima lastnih ceglov ter ima visoke stroske ne bo trosila. Posledično se gospodarstvo krči, in spet naskrajo tamladi, ker podjetja pač ne "zaposlujejo".

Trosil ne bo niti pokojenec, saj je z svojo investicijo nasedel.

Če sta 2 generaciji poznali penzijo, ni nujno da jo bo 3...

Lonsarg ::

nejcek74 je izjavil:

ja no, al pa mogoče preit na gospodarski model, ki ni osnovan na naraščanju števila ljudi.
Kako ignorantska izjava. Gospodarski model lahko zgolj različno dobro optimizira delovno silo, ne more pa jo pričarati.

Pa ne gre za to da ne sme prebivalstvo upast, to je čisto ok in dobro ker nas je preveč za ta planet, vsaj dokler ne gremo kolonizirat vesolja. Ampak do neke mere seveda, ker če bo to konstantno bomo izumrli ;) Kratkoročno gre samo za to da ne sme upast s preveliko hitrostjo zaradi uničujočega impacta.

Bistveno je tudi gledati širšo sliko, če bo vsaka država z napredkom prišla do točke drastičnega manjšanja populacije pomeni da smo kot civilizacija failal in se bomo v krogu vračali nazaj v srednji vek in nato ponovno napredek, ponovno izumrtje naprednih držav, novi srednji vek... dolgoročno pa bomo doživeli real-life idiocracy (upad inteligence zaradi obratne evolucije možganskih kapacitet) in izumrtje.

Morda je idiocracy še izogibljiv z genskim inženiringom ali uploadom ali čem podobnim. Ampak to da dovolimo da vse napredno umre in iz breeding držav črpamo nove ljudi in jih gensko izboljšujemo ni nekaj kar si jaz predstavljam kot stabilni model za ohranek človeštva ;) Čeprav obstaja knjiga "Old mans war" kjer z približno takim modelom človeštvo osvaja planete :) Mimogrede to knjigo res priporočam za sci-fi navdušence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ja no, al pa mogoče preit na gospodarski model, ki ni osnovan na naraščanju števila ljudi.
Kako ignorantska izjava. Gospodarski model lahko zgolj različno dobro optimizira delovno silo, ne more pa jo pričarati.

Pa ne gre za to da ne sme prebivalstvo upast, to je čisto ok in dobro ker nas je preveč za ta planet, vsaj dokler ne gremo kolonizirat vesolja. Ampak do neke mere seveda, ker če bo to konstantno bomo izumrli ;) Kratkoročno gre samo za to da ne sme upast s preveliko hitrostjo zaradi uničujočega impacta.

Bistveno je tudi gledati širšo sliko, če bo vsaka država z napredkom prišla do točke drastičnega manjšanja populacije pomeni da smo kot civilizacija failal in se bomo v krogu vračali nazaj v srednji vek in nato ponovno napredek, ponovno izumrtje naprednih držav, novi srednji vek... dolgoročno pa bomo doživeli real-life idiocracy (upad inteligence zaradi obratne evolucije možganskih kapacitet) in izumrtje.

Morda je idiocracy še izogibljiv z genskim inženiringom ali uploadom ali čem podobnim. Ampak to da dovolimo da vse napredno umre in iz breeding držav črpamo nove ljudi in jih gensko izboljšujemo ni nekaj kar si jaz predstavljam kot stabilni model za ohranek človeštva ;) Čeprav obstaja knjiga "Old mans war" kjer z približno takim modelom človeštvo osvaja planete :) Mimogrede to knjigo res priporočam za sci-fi navdušence.



Problem je ker smatras vecanje populacije kot znak napredka... To je napacno

Kdo pravi da nas mora biti x milijard z pravo tehnologijo in smotrno rabo nas bi lahko bilo na celem planetu tudi samo 300 mil in je to to seveda je takrat problem ce se jih rodi vsako leto manj in je spirala navzdol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

malo preveč gledate na svet skozi prizmo razvajenega evropsko-zahodnjaškega bumerja...

zakaj bi bil na kitajskem enak problem s starci kot pri nas v evropi, kjer koristijo najdražje storitve za 0 vložka? vse kar so starci v evropi naredili v lajfu je to, da so malo delali, naredili nekaj potomcev in sedaj 5× črpajo vse to ven kar so nekoč ustvarili. skratka cuzajo mlade za lastne neupravičene koristi.

zakaj mislite da bo na kitajskem enako? da bo normativ 1 negovalka na penziča, pa električna samodvižna postelja za 20kEUR pa 15m^2 enoposteljna soba pa eno pest tablet pa razgled na park?

ste pri pameti ali ste pač bumerji ki mislite da si to vse 'zaslužite'?

WhiteAngel je izjavil:

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej.


Z afriškim mindsetom nedela bo ta celina za vedno tretji svet, belec pa za njih denarnica na dveh nogah. Ne vidim, kaj bo drugače čez nekaj generacij? Če ciljaš na prebivalstvo Afrike, se bo to naglo zmanjšalo, ko bo spet kakšen večji konflikt dol. Vzemi UA-RU ali Palestino in pomnoži z 10, da prideš do številke genocidov v afriškem slogu (Ruanda...). To je grozljivo.

ma to so neke halucinacije da pa se bodo kar naenkrat združili in bili enoti pa take fore, samo da zajebejo belega hudiča...
afričani bodo mentalno in razvojno na stopnji evropejca šele čez par 100 let, takrat pa jim bo že nataliteta padala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

nejcek74 je izjavil:

ja no, al pa mogoče preit na gospodarski model, ki ni osnovan na naraščanju števila ljudi.

Saj naš gospodarski model ni osnovan na naraščanju števila ljudi? Če bi držal prebivalstvo v enakem številu skozi čas takšnih problemov ne bi imel. Največ težav imajo tiste države, katere so imele v določenem obdobju izrazito rast prebivalstva, ki je pozneje konkretno upadlo.

suzu ::

Chalky je izjavil:

Francija? Francija že zdaj nima za burek.

Sem tudi jaz tako mislil, pa sem šel malo pogledati, po terorističnem napadu v Parizu (češ: wtf, se pa v Francijo vtikujejo) pa ugotoviš, da samo novice, ki niso angleške, ne prikapljajo tako hitro v medije, ki jih beremo. Dejansko vsepovsod, kjer je drek v centralni Afriki, tišči vanj Francija škorenj.

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Me zanima, če ima tole povezavo na one child policy, ki so ga imeli na kitajskem.


Kitajci nikoli niso imeli politike enega otroka, o čem ti to?
Imeli pa so politiko enega rojstva, kar je očitna razlika.

Eni pa še kar napačno tumbate. Dajte se malo izobraziti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

suzu ::

aviator je izjavil:

Ni pa jim jasno,da obubožani mladina ,ki nima lastnih ceglov ter ima visoke stroske ne bo trosila.

Ne bo držalo, troši še več, ker nima perspektive šparat. Dokazane zadeve, zato pa najdeš reveže, s predragim avtomobilom, ki ga ne rabijo, pa ga vseeno vozijo. Čisto psihološko, da o vsaj na nekaj lahko ponosni. Upal, bi si celo trditi, da zblojenost slovenskih voznikov izvira iz enakega vira.

kow ::

Manj je mladih ljudi, manj je sprememb v druzbi. Ekonomska vitalnost kitajske bo neizogibno padla.

suzu ::

Lonsarg je izjavil:

dolgoročno pa bomo doživeli real-life idiocracy (upad inteligence zaradi obratne evolucije možganskih kapacitet)

Dolgoročno? Kar se mene tiče smo že globoko zabredli, le poglej si razne "dobre vile", orgonske topove, chemtraile, flateartharje, anticepilce,... pomembnost zunanjega videza in kaj si kupil, nato seštej to s patološkim individualizmom, s katerim se odpovedujemo ravno največji prednosti vrste - družbi in skupnemu doseganju ciljev. Smo že v idiokraciji, dvomim, da obstaja kakršnakoli pot nazaj, ko se je začelo z milenijci, bi morda še lahko kdo ustavil, zdaj smo pa že 30 let globoko in milenijci imajo že otroke.

gruntfürmich je izjavil:

vse kar so starci v evropi naredili v lajfu je to, da so malo delali, naredili nekaj potomcev in sedaj 5× črpajo vse to ven kar so nekoč ustvarili.

Ne. So kar fejst delali, mladi pa bi radi kapitalizem (da bojo oni tudi bogati) in to je rezultat. Sicer razni populisti radi obtožujejo druge, ampak, ko na koncu potegneš črto, nimajo "mladi" kaj pokazati, koristijo kar so naredile prejšnje generacije in tu se konča (kriptovalute se mi ne zdijo civilizacijski dosežek). In ko bojo imeli, bojo bogati. In stari 50+. In nek mlečnozobec, se bo pritoževal čez njih. Tako kot je bilo celo človeško zgodovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

gruntfürmich ::

suzu je izjavil:

Ne bo držalo, troši še več, ker nima perspektive šparat.

to bi tudi znalo marsikje držati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Ne. So kar fejst delali, mladi pa bi radi kapitalizem (da bojo oni tudi bogati) in to je rezultat. Sicer razni populisti radi obtožujejo druge, ampak, ko na koncu potegneš črto, nimajo "mladi" kaj pokazati, koristijo kar so naredile prejšnje generacije in tu se konča (kriptovalute se mi ne zdijo civilizacijski dosežek). In ko bojo imeli, bojo bogati. In stari 50+. In nek mlečnozobec, se bo pritoževal čez njih. Tako kot je bilo celo človeško zgodovino.


Ma starci se niso pretirano pretegnili overall...

Tu govorim o tistih ki niso neposredno izkusili vojne seveda, tisti so ga bistveno bolj najebali, torej tisti ki so bili za časa začetka WW2 stari preko 14-16 let... vsi tisti ki so se rodili po letu 1944/45 pa niso glih pretirano trpeli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Me zanima, če ima tole povezavo na one child policy, ki so ga imeli na kitajskem.


Kitajci nikoli niso imeli politike enega otroka, o čem ti to?
Imeli pa so politiko enega rojstva, kar je očitna razlika.

Eni pa še kar napačno tumbate. Dajte se malo izobraziti.

Je, ampak če so imeli dovoljeno samo "eno rojstvo", kako je potem to funkcioniralo?

The one-child policy prompted the growth of orphanages in the 1980s.[179] For parents who had "unauthorized" births, or who wanted a son but had a daughter, giving up their child for adoption was a strategy to avoid penalties under one-child restrictions.

Če bi imeli "eno rojstvo", potem bi pač obdržali deklico, ker drugega itak ne bi smeli več imet.

Invictus ::

starfotr je izjavil:


V Afriki nimajo nobenih problemov z zadostnim številom rojstev.

Ja, samo v Afriki veliko žensk poslijo, in tiste, ki preživijo, se imajo še za srečne, ker jih niso ubili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Utk je izjavil:

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Me zanima, če ima tole povezavo na one child policy, ki so ga imeli na kitajskem.


Kitajci nikoli niso imeli politike enega otroka, o čem ti to?
Imeli pa so politiko enega rojstva, kar je očitna razlika.

Eni pa še kar napačno tumbate. Dajte se malo izobraziti.

Je, ampak če so imeli dovoljeno samo "eno rojstvo", kako je potem to funkcioniralo?

The one-child policy prompted the growth of orphanages in the 1980s.[179] For parents who had "unauthorized" births, or who wanted a son but had a daughter, giving up their child for adoption was a strategy to avoid penalties under one-child restrictions.

Če bi imeli "eno rojstvo", potem bi pač obdržali deklico, ker drugega itak ne bi smeli več imet.


Tu govorimo predvsem o dvojčkih in trojčkih. Če so se rodili, si jih lahko tudi obdržal.
Seveda so se dogajale svinjarije, da so enega potem dajali na podeželje (obdržali samo enega) in podobno. A to je že druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

aviator je izjavil:

Kvečjemu, če se bodo šli boomerji stepst z berglami. Samo tega filma ne bo. Vpoklic bo za mladino, sami pa bodo še naprej veselo poganjali E-kolesa, a se seveda prikazovali kot napol mrtve.

Le poglej si Rusijo in Ukrajino. Obe državi demografsko propadata, starci v varnih naslanjacih pa bodo med seboj poklali se tisto mladost,ki je ostala.

občutek imam, da bo mladim zdaj-zdaj prikipelo kar se tiče fosilov...
v rusiji so fosili vsi napaleni za vojno, mladi pa umirajo na fronti.
v sloveniji bi vsi stari radi imeli luksuz v upokojenskih domovih, a plačal pa tega ne bi nihče...

še malo pa bodo starci umirali tako kot so nekoč; doma ali sami, brez hrane, zastrupitve zaradi infekcije...
ker mladi jim za minimalca in 2× premalo zaposlenimi nočejo več brisat riti!! mislim da ta čas expresno prihaja. še slabše se jim pa bo godilo v rusiji, kjer stari pravzaprav pošiljajo na fronto mlade, ker podpirajo vojno...

še bo zanimivo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Chalky ::

WhiteAngel je izjavil:

Chalky je izjavil:

bciciban je izjavil:

Afrika bo povozila vse.


Sicer mi ne bomo doživeli celotnega oziroma pravega potenciala Afrike ampak Afrika bo definitivno center sveta bi rekel da od leta 2080 naprej.


Z afriškim mindsetom nedela bo ta celina za vedno tretji svet, belec pa za njih denarnica na dveh nogah. Ne vidim, kaj bo drugače čez nekaj generacij? Če ciljaš na prebivalstvo Afrike, se bo to naglo zmanjšalo, ko bo spet kakšen večji konflikt dol. Vzemi UA-RU ali Palestino in pomnoži z 10, da prideš do številke genocidov v afriškem slogu (Ruanda...). To je grozljivo.


Točno takšne oslarije smo lahko poslušali 30 let nazaj o Kitajcih. Da bodo vedno obirali riž, danes nas pa gazijo iz vseh strani. Prej bi rekel da je to mindset bele nadvlade v smislu mi smo najboljši vsi ostali nam niso do kolen, črnci pa sploh oni so za obiranje bombaža. Podobno smo razmišljali o Indijcih danes so počasi prebujajo in je že panika. Dejstvo je da bo Afriško gospodarstvo (po trenutnih projekcijah) leta 2050 znašalo okoli 23-27 Trilijonov kar pomeni da bodo na ravni Evrope. Seveda to ne pomeni da bo standard življenja enak, ampak kar želim povedati je da se stvari premikajo v pravo smer in da se Afrika počasi vzpenja kar pomeni da je tvoja zgornja ugotovitev napačna. Enostavno nismo navajeni in ne razumemo kako bo vse skupaj izgledalo leta 2100. Kako bi le vedeli če pa še nikoli nismo bili v podrejenem položaju (ZDA ne štejejo ker so vendarle del Zahodnega sveta). Belci niso navajeni da jim kakšen temnopolti ugovarja oziroma da bi kakšen rumeni Kitajček kaj jezikal. Stvari se pa spreminjajo in tudi v Afriki se bo situacija spremenila sicer počasi vendar če ti misliš da bodo lahko z Afriko tudi leta 2080 dalje počeli kar si bodo zaželeli se hudo motiš. V bistvu se bo situacija spremenila bistveno hitreje.

Kar se tiče mindseta, ali imajo danes mladi Kitajci enak mindset kot tisti izpred 2 generacij? To o mindsetu nima smisla. Situacija se bo spremenila in z gospodarskim vzponom precej hitreje kot si nekateri mislite. Verjetno je bolje da ne podcenjujemo Kitajcev, Indijcev, Afrike itd.

gruntfürmich ::

vseeno je drugače, če govorimo o eni državi, ki se drži striktne politike ene stranke (tudi v indiji imajo enoumje s strani vladajoče stranke), in pa en velik konglomerat različnih ljudstev, ver in običajev.
to da kar afriko enačimo z eno homogeno državo, ki bo začela harati, je največja napaka. od kot sploh te ideje da tako razmišljamo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanadsko prebivalstvo se je prvič povečalo za več kot 1 milijon (Letna rast 2,7%) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16918789 (899) Mr.B

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17714722 (10607) PovemVfaco
»

8.000.000.000 - odštevanje ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10911005 (6358) kow

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124290279 (63961) vostok_1
»

jeziki prihodnosti

Oddelek: Loža
343048 (2370) StarMafijec

Več podobnih tem