» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
19 / 19
»
»»

m0LN4r ::

Da nimajo eni slucajno MIUI droida ? al se bolj zabavno, kak Harmony droid :'(
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

link_up ::

sprobavam nakazilo nazaj...:) Sem poslal na tist iban par evrckov, da se sparita. :) Porocam, ce bodo anomalije.
In and Out

alešhojs ::

A pa je to, da imaš fizično kartico dejansko lahko rešitev, v primeru da gre nekaj narobe, support pa neodziven?

Sam imam gor petmestno številko in me vseeno malo skrbi, sploh ker sem tudi sam imel probleme s supportom in smo se bockali 3 tedne preden se je zadeva rešila (pa ne zaradi problema, ampak tega, ker po več dni skupaj niso odgovarjali).

Grem torej lahko v skrajni sili vsak dan na bankomat in dvignem recimo po 500€?

V-i-p ::

alešhojs: v appu vidim, da je max. znesek 1.500EUR na dan in 20.000EUR na mesec. Tako, da do denarja bi relativno hitro prišel :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

BlaY0 ::

klemenSLO je izjavil:

Je morda kdo vključil 1% Saveback?
Kot vidim ni avtomatsko saveback, ampak moraš 50€/mesec invenstirat da to deluje ?

Imam vključeno, ja, ker imam itak savings plan primarno. Drugače je bolj kot ne džeparac... maksimalno na leto tako itak lahko dobiš "ven" samo 180 EUR (max 15 EUR na mesec).

Obstaja pa en keč... pri obračunavanju saveback-a "refundov" (še) ne odštevajo. Se pravi greš na samopostrežno pumpo, narediš maksimalno rezervacijo (na Hofer pumpi je to recimo 130 EUR), natankaš za 13 EUR in na saveback dobiš 1,3 EUR, se pravi namesto 1% dobiš efektivno 10% :D

delavec44 ::

App je grd ko svinja. Še vedno mi je pa TR všeč.

kixs ::

Pred nekaj dnevi dobil fizicno kartico. Ne vem kaj bi rekel... bi pricakoval kaksne podatke o racunu, pa je cisto prazna. Samo ime priimek.

link_up ::

a na samopostreznih pumpah moras v naprej nakucat znesek?? in potem prislonit kartico? ne poznam, mi je pa zanimivo...

ta saveback je bull...bistveno boljsi je round up. Sem pa dojel o cem nekateri jamrate...to bo en mali milijon orderjev za sporocat na furs...huh, slaba.
In and Out

tony1 ::

" @tony1 Pa sem v mladosti treniral kosarko in dolge ure prezivel pred racunalnikom, HA, kaj pa sedaj?!"

Vsa čast :) (Luka Dončič je menda bil med svetovno najboljšimi igralci Fortnita. :D)

In zdaj bom razkril eno skrivnost: edini šport za katerega mi (vsaj navijaško) ne visi dol je... košarka 8-)

alešhojs je izjavil:

A pa je to, da imaš fizično kartico dejansko lahko rešitev, v primeru da gre nekaj narobe, support pa neodziven?

Sam imam gor petmestno številko in me vseeno malo skrbi, sploh ker sem tudi sam imel probleme s supportom in smo se bockali 3 tedne preden se je zadeva rešila (pa ne zaradi problema, ampak tega, ker po več dni skupaj niso odgovarjali).

Grem torej lahko v skrajni sili vsak dan na bankomat in dvignem recimo po 500€?


Vse se bo uredilo enkrat. Živce na špagco :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

m0LN4r ::

kixs je izjavil:

Pred nekaj dnevi dobil fizicno kartico. Ne vem kaj bi rekel... bi pricakoval kaksne podatke o racunu, pa je cisto prazna. Samo ime priimek.

Na se novejsih od druge Banke niti imena in priimka ni, ista neumnost kot nekoc podpis na kartici.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

BlaY0 ::

link_up je izjavil:

a na samopostreznih pumpah moras v naprej nakucat znesek?? in potem prislonit kartico? ne poznam, mi je pa zanimivo...

Načeloma pri Hofru lahko izbereš med parimi vrednostmi jasno pred točenjem. Večina (v tujini) je pa takšnih, da ti naredi fiksno rezervacijo (recimo 100 EUR) in ne moreš izbirat.

link_up je izjavil:


ta saveback je bull...bistveno boljsi je round up. Sem pa dojel o cem nekateri jamrate...to bo en mali milijon orderjev za sporocat na furs...huh, slaba.

No, pri saveback-u ti oni šenkajo ta denar, česar se jaz ne branim, pri round up-ih pa gre iz tvojega "žepa". Meni je pa ravno ta round up malo mimo.

gort ::

Ni bilo težave z dvigom, vsaj pri tem (znesku) ne...

link_up ::

link_up je izjavil:

sprobavam nakazilo nazaj...:) Sem poslal na tist iban par evrckov, da se sparita. :) Porocam, ce bodo anomalije.


Torej deluje bp. :) TR mi sedaj ponuja dvig preko racuna iz katerega so prisla sredstva. Nakazilo je bilo sprovedeno zjutraj, do zdaj je TR ze sparil racun in lahko dvigujem. :) Deluje bi rekel.
In and Out

Tene ::

kixs je izjavil:

Pred nekaj dnevi dobil fizicno kartico. Ne vem kaj bi rekel... bi pricakoval kaksne podatke o racunu, pa je cisto prazna. Samo ime priimek.


To imajo zaradi varnosti, da kdo ne pride do št. računa. Skratka čim manj podatkov itak imap vse v appu.

Tene ::

Če počepnejo se to v enem dnevu zdodi in nimač časa dvigovari, ker to več ne deluje.
Iz enega foruma:
Zaščiten je vendar je pa vseeno nekaj razlik. Ob prijavi na TR se račun generira pri eni izmed treh bank, ena izmed njih je tudi Citibank, katero pokriva Centralna banka Irske. Irska prav tako garantira 100K, vendar pa vsoto povrne v obliki čeka, katerega pa se v Sloveniji ne da več unovčiti (niti v BKS po informacijah ZBS, čeprav obstaja ena nekaj let stara objava, da oni to omogočajo). Ne vem pa, kako je z možnostjo dogovora s centralno banko Irske, da namesto čeka sprožijo SEPA prenos.

delavec44 ::

Glede na to, da je DE TRR ima zaščito čez Citibank Nemčija. Itak pa bo TR kmalu vse migriral na svojo banko.

gdolenc ::

Pri vsakem odpiranju računa (bančnega, trgovalnega,...) bi se moral vsak zelo dobro vprašati, kakšni reporti mu bodo na voljo, da ko bo prišel dan za oddajo davčne napovedi, da se zadeva ne bo zakomplicirala. Ljudje se pri nas premalo zavedajo, da znotraj EU dejansko poteka izmenjava podatkov med finančnimi uradi, gre pa zadeva malo z zamikom.

Na nas oz. našo firmo, kjer se ukvarjamo s pretvorbo podatkov tujih brokerjev v XML-je, ki ustrezajo za uvoz v eDavke, se pogosto obračajo stranke potem, ko so dobile poziv FURS-a, naj predložijo napoved za dve ali celo tri leta za nazaj. Takrat je pomembno, da imamo od tujega brokerja res na voljo vse podatke, ki jih potrebujemo za pripravo davčne napovedi v Sloveniji.

Vezano na TR, se je ravno pred kratkim obrnil name prijatelj. Po pregledu reporta od TR sem močno v skrbeh, kako bo sploh oddal napoved, saj njihova poročila ne vsebujejo vseh zahtevanih podatkov za poročanje. Ko govorimo o poročanju, govorimo o obrestih, ne pa samo o obrestih. Kot referral bonus prejemajo ljudje delnice oz. ETF-e v skladu s trenutno veljavno promocijsko politiko TR. Ko bo folk te delnice prodajal, bodo potrebovali točne datume vstopa in izstopa iz pozicije, nakupno in prodajno ceno, količino, itd..

Bo še zanimivo...

Matevz96 ::

Tole sedaj bo malo off topic ampak vseeno.

Kaj je smisel tega da moram sam oddajat davčne napovedi na FURS? Če imajo res vse podatke je edini smisel lovljenje mojih napak pri vnosu
#hooldthedoor

GupeM ::

Smisel je, ker dobijo podatke (pre)pozno. Ti jih moraš oddati do 28. februarja.

gdolenc ::

Debata o tem, kaj je smisel in kaj ne, je brezpredmetna. Pomembna so zgolj dejstva in kaj od nas zahteva zakonodaja! Če pač zavestno (ali nevede) zakonodajo kršiš, potem te prej ali slej doleti globa, plačilo davka in še zamudne obresti na vse skupaj. Zato tema obdavčitve pri kateremkoli tujem partnerju ni brezpredmetna. Ker v vse odstotke donosa je treba vračunati tudi vse ostalo, kar paše zraven. Sicer pa na koncu obrestuješ nek drobiž po 4% ali kolikor že je, na koncu zaslužiš par sto everov, da pa daš potem nekomu, da ti pripravi podatke za davčno napoved, pa plačaš jurja ali več. O tem govorim...

delavec44 ::

Nihče na tehničnem forumu (mi tule) ne da jurja za pripravo davčne napovedi. Ti malo reklamo za svojo firmo delaš.

gansta ::

Ali kdo uporablja "saveback" opcijo?

Kako lahko spremenim koliko denarja dam v "saving plan" za 1% savaeback? Imam samo opcijo "edit" ter "pause", ne pa dejansko spremembo €€?

jocoj ::

gdolenc je izjavil:



Vezano na TR, se je ravno pred kratkim obrnil name prijatelj. Po pregledu reporta od TR sem močno v skrbeh, kako bo sploh oddal napoved, saj njihova poročila ne vsebujejo vseh zahtevanih podatkov za poročanje. Ko govorimo o poročanju, govorimo o obrestih, ne pa samo o obrestih. Kot referral bonus prejemajo ljudje delnice oz. ETF-e v skladu s trenutno veljavno promocijsko politiko TR. Ko bo folk te delnice prodajal, bodo potrebovali točne datume vstopa in izstopa iz pozicije, nakupno in prodajno ceno, količino, itd..

Bo še zanimivo...

Ne pretiravaj. Vse imaš na voljo, tudi mesečna poročila. Sicer res ni tako pregledno, kot imajo mogoče nekateri bolje to urejeno, ampak se da urediti tudi, če si laik.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

tony1 ::

Če se greš samo obresti bo poročanje precej enostavno.

delavec44 ::

Še posebej, če ne bo več treba :D

tony1 ::

Cinizem je odveč. Za nazaj bo še kako treba.

jarre ::

Jaz sem letos, ker je TR prepozno (po 28.02.2024) dostavil podatke o vseh transakcijah (nakupi, prodaje, obresti, dividende, darila (!)) za leto 2023, uspešno uporabil Samoprijavo, ki jo FURS dovoljuje (citiram: ..."Zavezanec v tem primeru ni odgovoren za prekršek, mora pa izpolniti svojo realno davčno obveznost, kar pomeni, da bo ta povečana za obresti s 3% letno obrestno mero"...). Davek z nekaj Euri obresti mi je že bil odmerjen in sem ga tudi že poravnal. Tako, da je tudi to mogoče...ob minimalni izgubi (obrestih FURS-a).

BlaY0 ::

gansta je izjavil:

Ali kdo uporablja "saveback" opcijo?

Kako lahko spremenim koliko denarja dam v "saving plan" za 1% savaeback? Imam samo opcijo "edit" ter "pause", ne pa dejansko spremembo €€?

Knof za Savings imaš pod Wealth... Orders & Insights. Tam to štelaš, ne pod Cash.

pingme ::

jocoj je izjavil:

gdolenc je izjavil:



Vezano na TR, se je ravno pred kratkim obrnil name prijatelj. Po pregledu reporta od TR sem močno v skrbeh, kako bo sploh oddal napoved, saj njihova poročila ne vsebujejo vseh zahtevanih podatkov za poročanje. Ko govorimo o poročanju, govorimo o obrestih, ne pa samo o obrestih. Kot referral bonus prejemajo ljudje delnice oz. ETF-e v skladu s trenutno veljavno promocijsko politiko TR. Ko bo folk te delnice prodajal, bodo potrebovali točne datume vstopa in izstopa iz pozicije, nakupno in prodajno ceno, količino, itd..

Bo še zanimivo...

Ne pretiravaj. Vse imaš na voljo, tudi mesečna poročila. Sicer res ni tako pregledno, kot imajo mogoče nekateri bolje to urejeno, ampak se da urediti tudi, če si laik.

So izboljšali - izbereš tudi poljubno obdobje, torej lahko generiraš dokumen za celo leto. Je pa samo pdf, tako da avtomatična pretvorba v edavki pdf ni realna.

gansta ::

BlaY0 je izjavil:

gansta je izjavil:

Ali kdo uporablja "saveback" opcijo?

Kako lahko spremenim koliko denarja dam v "saving plan" za 1% savaeback? Imam samo opcijo "edit" ter "pause", ne pa dejansko spremembo €€?

Knof za Savings imaš pod Wealth... Orders & Insights. Tam to štelaš, ne pod Cash.


Hvala!

jocoj ::

pingme je izjavil:

jocoj je izjavil:

gdolenc je izjavil:



Vezano na TR, se je ravno pred kratkim obrnil name prijatelj. Po pregledu reporta od TR sem močno v skrbeh, kako bo sploh oddal napoved, saj njihova poročila ne vsebujejo vseh zahtevanih podatkov za poročanje. Ko govorimo o poročanju, govorimo o obrestih, ne pa samo o obrestih. Kot referral bonus prejemajo ljudje delnice oz. ETF-e v skladu s trenutno veljavno promocijsko politiko TR. Ko bo folk te delnice prodajal, bodo potrebovali točne datume vstopa in izstopa iz pozicije, nakupno in prodajno ceno, količino, itd..

Bo še zanimivo...

Ne pretiravaj. Vse imaš na voljo, tudi mesečna poročila. Sicer res ni tako pregledno, kot imajo mogoče nekateri bolje to urejeno, ampak se da urediti tudi, če si laik.

So izboljšali - izbereš tudi poljubno obdobje, torej lahko generiraš dokumen za celo leto. Je pa samo pdf, tako da avtomatična pretvorba v edavki pdf ni realna.
Jaz sem jim za lansko leto priložil dva ducata pdfjev, ker se mi ni dalo ubadati s pretvorbami in je šlo čez brez poziva k popravkom.:)
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

atubbuta ::

Še vedno je mrk. Počasi začenjam razmišljati, da bi o zadevi obvestil policijo. Še kake par dni počakam, potem pa po moje v akcijo.
:)

tony1 ::

Res nimaš kje kakšnega vnuka, ki se je rodil s Switchem v roki?

atubbuta ::

tony1 je izjavil:

Res nimaš kje kakšnega vnuka, ki se je rodil s Switchem v roki?


Sinu to nebi zaupal, ker je pač še otrok. In kako bi moj "vnuk" jih prepričal, da me ne ghostajo več?

Saj oni ne rešijo zadeve, jaz sem vse naredil tako, kot so rekli.

Lahko, da je kdo zadevo shekal z lažno aplikacijo in v bistvu kontaktiram lopove namesto pravo Trade republic? To se mi zdi kar precej možen scenarij.
:)

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Saj imaš v tej temi večkrat omenjen pravi support mail.

atubbuta ::

service-eu@traderepublic.com

To je naslov. Deluje mi načeloma zelo avtentičen naslov.
:)

tony1 ::

atubbuta je izjavil:

tony1 je izjavil:

Res nimaš kje kakšnega vnuka, ki se je rodil s Switchem v roki?


Sinu to nebi zaupal, ker je pač še otrok. In kako bi moj "vnuk" jih prepričal, da me ne ghostajo več?

Saj oni ne rešijo zadeve, jaz sem vse naredil tako, kot so rekli.

Lahko, da je kdo zadevo shekal z lažno aplikacijo in v bistvu kontaktiram lopove namesto pravo Trade republic? To se mi zdi kar precej možen scenarij.


Pretiravaš.

Zakaj ljudje rinete v fintech tehnologije, če jim ne zaupate in se jih niti nočete naučiti (preberi vsaj zadnjih 5 strani te teme)?

Jaz več kot da ti stisnem v roke knjigo Ecommerce for dummies ne morem. Potem pa pocukaj za rokav kakšnega drugega žlahtnika, ki je v življenju uničil že več kot 5 miši...

atubbuta je izjavil:

service-eu@traderepublic.com

To je naslov. Deluje mi načeloma zelo avtentičen naslov.


Ne, ni pravi. Nisi prebral 5 strani nazaj, ne?

Za presoje o avtentičnosti nisi dovolj kompetenten, pusti te reči. Pa saj sem nalepil lušten video, kjer vam Katja Buda pove, da nismo vsi za vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

atubbuta ::

Zakaj? Ker sem že odprl kak račun, kjer ni bilo težav. Sem verjel, da jih tudi tu ne bo.
:)

tony1 ::

Lej, koliko para toliko muzike. Američani imajo lep pregovor, ko je nekaj sranje: "hey, it's free, what more do you want?". Zato bo treba kdaj tudi malo potrpeti, z jamranjem s policijo pa izpadeš... zabavno.

atubbuta ::

Kako lahko z gotovostjo trdiš, da ni aplikacija fake?

Vsaj elektronski naslov mi deluje ok, recimo.
:)

tony1 ::

"Kako lahko z gotovostjo trdiš, da ni aplikacija fake?"

Vprašanje ni resno in nanj noben resen človek ne more odgovoriti.

atubbuta ::

Je zelo resno. Ker podobne zadeve se dogajajo.

service-si@traderepublic.com ?

Domena je ista.
:)

buttcrack ::

ti si po svoje res fenomen, čestitam ;)

atubbuta ::

buttcrack je izjavil:

ti si po svoje res fenomen, čestitam ;)


Zadeva je res fenomen. Se strinjam. Kmalu bom na zadevi porabil več svojega časa, kot imam denarja not. Ne vem sploh, ali bi se jokal ali smejal. Ali bi pa vse skup v k.. poslal?!

Drugače sem pa kar malo razočaran tudi nad forumom. Vse kar zmorete je, da se postavljate nad nekom in ga žalite... Kake omembo vredne pomoči ali pa rešitve pa ni bilo. Verjetno je bolj za egotripanje tale forum, kaj ne?
:)

Zgodovina sprememb…

teslam2 ::

atubbuta je izjavil:

Je zelo resno. Ker podobne zadeve se dogajajo.

service-si@traderepublic.com ?

Domena je ista.




logiras se v https://traderepublic.com/en-si pa das withdraw?

gort ::

Atub, ne moremo videti, kaj v resnici dogaja v tvojem primeru, lahko kvecjemu socustvujemo, ker sami ocitno taksnih tezav nimamo, so pa bile ene glede prijav iz Slovenije, ki izgledajo resene sedaj.
naceloma pa vecji M kot je v MFA, je bolj varno, ceprav zoprno.

tony1 ::

atubbuta je izjavil:

Je zelo resno. Ker podobne zadeve se dogajajo.

service-si@traderepublic.com ?

Domena je ista.


No, vidiš, da se da, če se hoče.

To ni poskus poniževanja, to je učenje človeka ribariti namesto, da mu daš ribo.

A mi verjameš, da je bilo isto vprašanje odgovorjeno že petkrat v 14ih dnevih? Enkrat še tako potrpežljivemu dvigne pokrovko, bog pomagaj.

atubbuta ::

O, lepo. Takega dialoga sem bolj vajen.

Ja sem pisal tudi tja in čakam na odgovor.

Aplikacija mi pa "withdraw" opcije sploh ne ponudi. Je pa očitno nek problem, ki je tudi za njih prevelik zalogaj, da bi ga rešili v dveh dneh.
:)
««
19 / 19
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21344003 (1039) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722150437 (13495) kombinezon
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562133967 (8731) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344875 (3120) Lonsarg

Več podobnih tem