» »

Windows domena brez DC strežnika?

Windows domena brez DC strežnika?

AnotherMe ::

Kako bi organiziral manjše podjetje, da bi imel nekaj prednosti domenskega okolja, brez da bi imel dejansko postavljen domenski strežnik?

Se pravi želim si:
- da uporabniki niso admini, stvari pa spreminjam z nekim admin userjem, ki pa ni lokalno vezan na fizični računalnik
- imam kakšne active directory like funkcionalnosti, kot recimo kakšne nastavitve, ki so za vse računalnike enake
- ...

To mi je res precej nepoznano okolje, ampak sem skoraj prepričan, da bi kaj takega že moralo obstajat :D

Če se motim, me prosim popravite in usmerite v pravo smer :)

l0wc4 ::

Linux in Samba strežnik. Ali pa Synology in njegova implementacija Sambe oz. Synology Directory Server - poglej link https://www.synology.com/en-global/dsm/....

AnotherMe ::

Z linuxom se bom še bolj izgubil :(

Razmišljal sem bolj o kakšni cloud only zadevi.

Mislim, da ima MS neke podobne zadeve že narjene, gledam po netu o "avtopilot", "entra", ipd., ampak si ne znam točno razčistit kako to skupaj paše, ali kaj stane (koliko), kaj vse je potrebno imet, kako potem s tem upravljat...

c23po ::

Nextcloud?
Enostavno in zanesljivo.
Računalniki nimajo spominov.

Lonsarg ::

Entra ID je samo preimenovan Azure AD, ista stvar.

In ja je mozno uporabit Cloud Entra ID in direkt zvezat gor posamezne naprave, brez lastnega OnPremis domain controlerja in brez lastnega omrezja:
https://learn.microsoft.com/en-us/answe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

AnotherMe ::

Lonsarg je izjavil:

Entra ID je samo preimenovan Azure AD, ista stvar.

In ja je mozno uporabit Cloud Entra ID in direkt zvezat gor posamezne naprave, brez lastnega OnPremis domain controlerja in brez lastnega omrezja:
https://learn.microsoft.com/en-us/answe...



Tole izgleda obetavno!

Imaš kaj izkušenj s tem?

Bi probal čez vikend se poigrat, pa bi mi prav prišel kak dodaten nasvet, če se mi zaštrika...

c23po je izjavil:

Nextcloud?
Enostavno in zanesljivo.


A ni to bolj online storage? To že iotak imamo onedrive zraven m365 licenc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnotherMe ()

c23po ::

AnotherMe je izjavil:


A ni to bolj online storage? To že iotak imamo onedrive zraven m365 licenc...

Lahko je. Načeloma pa gre za sinhronizacijo (podobno OneDrive), meduporabniško sodelovanje (podobno Sharepointu), celi množici aplikacij (podobno, hm, čemu že?), WEB dostopu...

Skratka: spraševal si o funkcionalni rešitvi brez komplikacij. Bolj funkcionalne z manj komplikacijami, tudi na Winowsih (če ti Linux ne diši), nastavitve samo s klikanjem, se ne spomnim.
Računalniki nimajo spominov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem dostopati do računalnika v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
123234 (329) mtosev
»

Home Server

Oddelek: Pomoč in nasveti
9961 (724) PrimoZ_
»

Katera resitev za delo na projektih je sifrirana, zasebna?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111218 (687) Teii
»

Kako deliti video posnetke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101520 (634) jype
»

C# in AD

Oddelek: Programiranje
8697 (530) detroit

Več podobnih tem